Sürücülere Müjdeli Haber Geldi!
Advert Advert Advert


Sürücülere Müjdeli Haber Geldi!


Sürücülere Müjdeli Haber Geldi!
Sürücülere Müjdeli Haber Geldi! -

Sürücüleri isyan ettiren uygulamada sona gelindi. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre sürücülerin birkaç dakika içerisinde birden çok ceza yemesine neden olan uygulama sona erecek.

Trafiğe çıkan her sürücünün kâbusu haline gelen trafik cezaları konusunda yeni bir uygulamaya geçiliyor. Trafikte güvenli bir seyahat imkânı oluşturmak ve dikkatsiz sürücüleri uyarmak amaçlı kural ihlallerinde uygulanan cezalarda zaman zaman sıkıntı yaşayan sürücüler olabiliyordu. Intertraffic İstanbul Fuarı kapsamında gerçekleşen ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü, Erzurum Milletvekili olan, Intertraffic İstanbul Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı başkanlığında düzenlenen Ulaşım Sistemlerinin Türkiye’deki Geleceği başlığını taşıyan Panelde konuşma gerçekleştiren Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz sürücüleri ilgilendiren konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Temmuz ayından itibaren otoyollarda devreye girecek olan ortalama hız tespit sisteminden söz eden Akdeniz, bu yeni uygulama sayesinde birden fazla tespite tek ceza kesileceğini söyledi.

TEDES Yeniden Başlayacak

Geçtiğimiz yıl vatandaşlardan gelen haklı tepkiler üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nin (TEDES) durdurulduğunu belirten Akdeniz, belediyelerin kurduğu sistemlerde bazı usul hatalarının gerçekleştiğini zaman zaman suiistimalin gerçekleştiğini bu yüzden sistemin devre dışı bırakıldığını söyledi. Vatandaşın yaşadığı mağduriyetten sonra bakan tarafından konuya müdahale edildiğini belirten Akdeniz, değişen usul ve esaslar ile sistemin yeniden devrede olacağını ve kamu yararını esas alarak işlem yapacağını söyledi.

Anlık Hız Tespiti

Trafik kazalarını en az seviyeye indirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Akdeniz, teknolojiyi kullanarak bu işlemin yürütüldüğünü söyledi. Daha öncesinde bir dakika içerisinde 3 anlık hız tespiti dolayısı ile vatandaşların 3 ayrı ceza aldığını bunun vicdanen doğru olmadığını belirten Akdeniz, amaçlarının vatandaşı küstürmek olmadığı, vatandaşın ortalama hız yapmasını istediklerini kural ihlalini alışkanlık haline getirenler hakkında bir defa ceza kesileceğini, 100 km’lik bir yolda her 10 km’de bir anlık hız tespiti gerçekleşeceğini söyledi.

ekonomi trafik TEDES trafik cezası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı