THY’den, Alitalia Haberlerine Yalanlama!
Advert Advert Advert


THY’den, Alitalia Haberlerine Yalanlama!


THY’den, Alitalia Haberlerine Yalanlama!
THY’den, Alitalia Haberlerine Yalanlama! Çiğdem Yeniay -

Türk hava Yolları’ndan Alitalia için açıklama geldi. Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği, niyet beyanı haberini yalanladı.

Türk hava Yolları’ndan Alitalia açıklaması geldi. Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği, niyet beyanı haberini yalanladı.

THY Alitalia Satışıyla İlgileniyor mu?

İtalyan havayolu şirketleri arasında yer alan Alitalia, mali bir kriz yaşıyor. Hava yolu Alitalia ile birçok şirket ilgilenirken, bu şirketler arasında Türk Hava Yolların da yer aldığı öne sürüldü.

İtalyan Gazetesinde THY’nin Adı da Yer Aldı

Bir İtalyan gazetesinin haberine göre Alitalia için otuzdan fazla şirketin ve fonun niyet beyan etti. İtalyan gazetesindeki haberde hava yolu şirketi Alitalia’ya niyet beyan eden şirket ve fonların hiç birinin şirketin tamamıyla ilgilenmediği, ilginin şirkete ait varlıklar üzerinde yoğunlaştığı kaydedildi.

THY Basın Müşavirliği Açıklama Yaptı

Yine aynı gazetenin haberine göre niyet beyan eden 30 şirket arasında Türk hava Yolları da yer aldı. Türk Hava Yolları çıkan bu haberler sonrasında açıklama yaparak durumu netleştirdi. Açıklamayı Türk Hava Yolları adına Basın Müşavirliği yaptı. Müşavirlik söz konusu gazete haberinin gerçeği yansıtmadığının altını çizdi. Türk Hava Yolları’nın, Alitalia’yanın satışıyla ilgilenmediğini ifade eden THY Basın Müşavirliği niyet beyanı verilmediğini de açıklamaya ekledi.

Alitalia’yanın Satışıyla 32 Şirket İlgileniyor

İtalyan hava yolu şirketi Alitalia son zamanlarda mali bir dar boğaz içerisine girdi. Finans kaynağı bulamayan şirket çözümü satışta buldu. Bu kapsamda Alitalia’nın satışı için gerekli kişilere yetki verildi. Bu yetkili ağızların yaptığı açıklamaya göre, Alitalia’ya 32 farklı şirket yazılı beyanda bulundu. Bu şirketler satışla ilgilendiklerini beyan etti. Niyet beyan eden şirketler hakkında her hangi bir açıklama yapılma yapılmazken, yetkililer niyet mektuplarını değerlendirmeye başladıklarını kaydetti. 

alitalia türk hava yolları alitalia satış italyan hava yolları thy thy basın müşavirliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı