Emekliye Müjde! Maaşlar Erken Yatacak!
Advert Advert Advert


Emekliye Müjde! Maaşlar Erken Yatacak!


Emekliye Müjde! Maaşlar Erken Yatacak!
Emekliye Müjde! Maaşlar Erken Yatacak! -

Bakan Müezzinoğlu emekliler için müjdeli haberi verdi. Müezzinoğlu emekli maaşlarını bekleyen vatandaşların bayram öncesi ödemesi alacaklarını söyledi.

Ülke genelinde 12 milyon vatandaşı ilgilendiren konu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu önemli bir açıklamada bulundu. Emeklileri sevindiren bir açıklama yapan Müezzinoğlu milyonlarca kişinin heyecanla beklediği konuyu netliğe kavuşturmuş oldu. Ramazan ayının girmesi ile bayrama ve bayram tatiline odaklanan ve bu konuda planlar yapan milyonlarca kişi olduğu gibi emekli maaşları hakkında açıklama bekleyen milyonlarca kişi var. Ramazan Bayramının 25 Haziran Pazar gününe denk geleceğinin açıklanması ile hafta sonu ile bayram tatilini birleştirerek kısa süreli de olsa tatil planı yapan vatandaşlar tatil için gün sayarken emekli olan vatandaşlar için merak konusu olan emekli maaşları hakkında önemli açıklama Bakan Müezzinoğlu’ndan geldi. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda maaşlar konusunda aynı yörüngede ilerleyen hükümet yetkilileri bayram öncesinde emeklileri sevindirdi.

Bayram Öncesi Ödeme

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren konu hakkında bir açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, bayram öncesi emeklilerin memnun edileceğini söyledi. Ülkemizde emekli maaşları vatandaşların durumuna göre farklı tarihlerde ödeniyor. Bayram öncesinde vatandaşların rahat bir dönem geçirmesini ve bayram ihtiyaçlarını karşılamasını isteyen yetkililer bu konuda harekete geçti. Emekli maaşlarının bayramdan önce ödeneceğini açıklayan Müezzinoğlu, vatandaşların bayram öncesinde hesaplarını kontrol ederek maaşlarını çekebileceğini söyledi.

Geçmiş Yıllarda Da Uygulandı

Devlet tarafından verilen bu kararı değerlendiren yetkililer, daha önceki yıllarda da emsal kararın verildiğini, bayram öncesinde emekli maaşlarının verilmesi ile vatandaşların daha rahat bir bayram geçirmesinin amaçlandığını belirtiyor. Yetkililer emekli maaşların net olarak hangi tarihte yatırılacağı konusunda bir açıklamada bulunmadı.

emekli ekonomi emekli maaşı bayram
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi