Turizm’e Independent Desteği!
Advert Advert Advert


Turizm’e Independent Desteği!


Turizm’e Independent Desteği!
Turizm’e Independent Desteği! -

Turizm sektörünü heyecanlandıran gelişmeye Independent yazarı neden oldu. Köşe yazısında okuyucularını Türkiye’ye gitmeye teşvik eden yazar, Türkiye’ye tatile gidin çağrısı ile turizm sektöründe hareketliliğe sebep oldu.

Geçen yılı zorlu geçiren turizm sektörü bu yıl hedefine odaklanmışken İngiliz Köşe yazarının yaptığı hamle ile oldukça heyecanlandı. 2015 yılında Rusya ile yaşanan uçak krizi ve geçtiğimiz yıl da gerçekleşen terör olayları dolayısı ile fazlası ile kan kaybeden ve bu yıl geçen senenin yaralarını sarmaya çalışan turizm sektörü, İngiliz Independent Gazetesi’nde seyahat yazarı olarak köşesi bulunan Emma Thompson ’un okuyucularına Türkiye’ye tatile gidin çağrısı ile moral buldu ve umutlarını tazeledi. Köşe yazısında Türkiye seyahatinin detayları hakkında bilgi veren, özellikle Fethiye ve yakınlarında olan tarihi Kayaköy, Likya Yolu, Pınara Antik Kenti ve bölgede yapılabilecek doğa sporlarından bahseden Thompson, okuyucularına tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin görülmesi gereken bir coğrafya olduğunu söyledi.

2017 Yılından Umutluyuz

2016 yılında turizm sektörü olarak çok yara aldıklarını ve bu yıl geçen yılın yaralarını sararak iyi bir sezon geçirmek istediklerini belirten Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, 2017 yılından umutlu olduklarını, yurt içi ve yurt dışından gelecek turistler ile güzel bir sezon geçirmeyi umut ettiklerini söyledi.

Gurur Duyduk

Fethiye’nin sahip olduğu coğrafi ve tarihi güzellikleri ile turizm açısından çok önemli bir konumda olduğunun altını çizen Uysal, Fethiye’nin yıllık ortalama olarak 55 bin yatak kapasitesine sahip olduğunu ve yıllık ortalama olarak 1 milyon 250 bin civarında turisti ağırladığını söyledi. Independent yazarının köşe yazısında Fetiye’den bahsetmesinden gurur duyduklarını belirten Uysal, yerli ve yabancı pek çok ünlünün tatil için Fethiye’yi tercih ettiğini sözlerine ekledi.

turizm sektörü turist ekonomi FETOB
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!