Türk Vatandaşlarına 1 Ağustos’ta Başlıyor!
Advert Advert Advert


Türk Vatandaşlarına 1 Ağustos’ta Başlıyor!


Türk Vatandaşlarına 1 Ağustos’ta Başlıyor!
Türk Vatandaşlarına 1 Ağustos’ta Başlıyor! -

Türk vatandaşlarına kolaylık sağlayacak işleme 1 Ağustos itibari ile geçiliyor. Zaharova, elektronik vizenin Vladivostok Limanı’ndaki kontrol noktalarında kullanılmasına az kaldığını söyledi.

Rusya ile yaşanan uçak krizi ile sıkıntılı dönemler yaşayan sektörler bu yıl toparlanma sürecine girdi ve 2017 yılının daha iyi geçmesini umut ediyorlar. 2015 yılının kasım ayında yaşanan uçak krizi sonrasında Rusya Türkiye’ye bazı yaptırımlar uygulamaya başlamıştı. Özellikle Rus turistlerin gözdesi olan Antalya, Alanya ve Bodrum gibi turistik yerler yaşanan kriz sonrasında tatillerinde Türkiye’yi tercih etmeyen turistler yüzünden zorlu bir süreç geçirmişlerdi. Turizm sektörün yaşanan sıkıntıların yanı sıra ihracat ve yatırım alanında bulunan iş adamları da büyük sıkıntılar yaşadı. Özellikle Rusya ile gerçekleştirilen yaş meyve sebze ihracatına kota koyulması ve Rusya’nın Türkiye’ye ihracat kapılarını kapatması dolayısı ile üretici ve ihracatçılar büyük sıkıntılar yaşamıştı. İki ülke arasındaki yaşanan bu sıkıntılı sürecin sonunda iki ülke yetkililerinin bir araya gelerek normalleşme sürecini başlatması ile turizm ve ihracat alanında olumlu gelişmeler yaşanmaya başladı ve toparlanma sürecine girildi. İhracat anlamında Rusya 2015 yılı dönemine henüz dönmemiş olsa da ilk döneme göre ilişkilerin daha iyi olduğu bir dönemdeyiz.

Elektronik Vize Başlıyor

Rusya’ya girişler hakkında bilgi veren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, 1 Ağustos itibari ile yeni bir döneme başlanacağını açıkladı. Zaharova 1 Ağustos itibari ile Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 18 ülkenin vatandaşlarının Vladivostok Limanı’ndan Rusya girişlerini elektronik vize ile yapabileceğini açıkladı.

8 Gün Kalma İmkânı Veriyor

Elektronik vize hakkında bilgi veren Zaharova, ülkeye girmek isteyen vatandaşların ülkeye girişten 4 gün önce dışişleri bakanlığı sitesinden fotoğraflı başvuru yapması gerektiğini, başvuruya onaylanması durumunda ise vizenin 30 gün geçerlilik süresinin olacağını ve Rusya topraklarında 8 gün kalma hakkı elde edeceklerini söyledi.

Rus turistler ekonomi vize elektronik vize
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi