Advert Advert Advert


   

Bakanlıktan Bayrama Özel İzin Çıktı! Vatandaşın Bilet Bulma Derdi Bitti

Bakanlıktan Bayrama Özel İzin Çıktı! Vatandaşın Bilet Bulma Derdi Bitti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı otobüs biletlerinin tükenmesi sonrasında, firmalara bayrama özel izin verdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı otobüs biletlerinin tükenmesi sonrasında, firmalara bayrama özel izin verdi. Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerini kapsayan izne göre, şehirlerarası taşımacılık yapan otobüs firmaları B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüslerini kullanabilecek.

Talebin Artması Bekleniyor

Konuyla ilgili genelge yayımlandı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının izni, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelgede bayram tatilleri süresinde vatandaşların talebinde yükselme yaşanmasının beklendiği, Ramazan ve urban Bayramı tatillerinde vatandaşların şehir dışı seyahatlerinin artacağı kaydedildi. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarının talebi karşılama noktasında yetersiz kalacağı ifade edildi.

Ramazan ve Kurban Bayram Tatillerinde Geçerli Olacak

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelgeyle 23 ile 29 Haziran ve 29 Ağustos ile 6 Eylül 2017 tarihlerinde B1 ve D1 yetki belgesine sahip olan otobüs firmalarının; B2 ve D2 yetki belgesini bulundurma şartıyla, 25 ve üstünde koltuk kapasitesine sahip olan araçlarını kullanabileceği bildirildi. Söz konusu araçlar zamana bağlı olmadan yolcu taşıyabilecek.

Bakanlık, Otobüs Firmalarını Hatlar ve Ücret Tarifeleri Konusunda Uyardı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından verilen bayramlara özel izinde, otobüs firmaları hatların dışına çıkmamaları konusunda uyarıldı. Bakanlığın izninde firmalar ücretler hakkında da uyarıldı. Bakanlık otobüs firmalarından belirlenen ücretlere uymalarını isterken, taşımaya ait sözleşmenin yapılmasının zorunlu olduğunu kaydetti. Ve bu sözleşmenin yolculuk boyunca araçta bulundurulması gerektiğinin de altını çizdi.

Alınan bilgilere göre B2 yetki belgesi sadece uluslararası tarifesiz taşıma yapan otobüs firmalarına veriliyor. D2 belgesiyse yurtiçinde tarifesiz otobüs seferi yapan firmalara veriliyor.

ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanlığı otobüs biletleri otobüs ek sefer ulaştırma bakanlığı izin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayda 1.000 TL Ödemeler ile Konut Kredisi Denizbank'tan!
Ayda 1.000 TL Ödemeler ile Konut Kredisi Denizbank'tan!
Türkiye İş Bankası'ndan Kefilsiz, Anında 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Detayları!
Türkiye İş Bankası'ndan Kefilsiz, Anında 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Detayları!