Advert Advert Advert


   

TOKİ Yüzde 20 İndirim Yapacak!

TOKİ Yüzde 20 İndirim Yapacak!

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre alıcılara yüzde 20 oranında indirim yapılacak. Yetkililer borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen alıcıların indirimden yararlanabileceğini açıkladı.

Dar gelirli vatandaşların konut sahibi olması için Türkiye genelinde toplu konut çalışmalarını yürüten Toplu Konut İdaresi Başkanlığı konut ve iş yeri alacak olanlar için müjdeli haberi verdi. TOKİ Başkanı Ergün Turan konu hakkında yaptığı açıklamada borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen vatandaşlar için yüzde 20 oranında indirim kampanyası yapılacağını, yapılan bu indirimin vatandaş için büyük kolaylık sağlayacağını söyledi. İndirim tarihinin yaz döneminde olmayacağını belirten Turan, yaz aylarında yapılan indirim kampanyalarında vatandaşların tatilde olduğunu, bu yüzden yapılan kampanyanın kolaylaştırıcı değil aksine zorluk çıkarıcı bir pozisyonda olduğunu söyledi. Geçen yıl borcunu hemen kapatıp tapusunu almak isteyen vatandaşların sayısının yaklaşık olarak 17 bin olduğunu belirten Turan, bu kampanyadan geçen yıl faydalananların 817 milyon liralık borç kapatma işlemi gerçekleştirdiğini söyledi. Turan ödenen 817 milyon liranın yaklaşık olarak 513 milyon lirasının kredi kullanılmadan yastık altındaki birikimlerden karşılandığını sözlerine ekledi.

İndirim Eylül’de

Yaz dönemlerinde indirim yapmanın vatandaş için zorluk oluşturduğunu belirten Turan, bu yıl yüzde 20 oranındaki indirim kampanyasını Eylül ayında yapmayı planladıklarını söyledi. Turan indirimden faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru tarihini takip etmesi gerektiğini hatırlatırken, açıklanan tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarda söz konusu indirimden yararlanılamayacağının altını çizdi.

12 Ay ve Daha Az Dahil Değil

Kampanyadan yararlanabilecek vatandaşlar hakkında detaylı bilgi veren Turan, vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler için indirimin söz konusu olmadığını hatırlatırken, konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibari ile emlak vergisi, aidat gibi bir borcunun olmaması gerektiğini belirtti.

TOKİ konut ekonomi indirim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayda 1.000 TL Ödemeler ile Konut Kredisi Denizbank'tan!
Ayda 1.000 TL Ödemeler ile Konut Kredisi Denizbank'tan!
Türkiye İş Bankası'ndan Kefilsiz, Anında 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Detayları!
Türkiye İş Bankası'ndan Kefilsiz, Anında 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Detayları!