Advert Advert Advert


   

MKE İhracatta Şaha Kalktı!

MKE İhracatta Şaha Kalktı!

Son dönemlerde ortaya koyduğu ihracat performansı ile ilgiyi üzerine çeken MKE bu alanda büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. MKE kamu kuruluşları arasında ikinci sıraya yükseldi.

Her geçen gün yapılan teşvik ve vergi indirimlerinin olumlu sonuçları ihracat alanında görülmeye devam ederken ihracat alanında bir güzel haberde Makina ve Kimya Endüstrisi (MKE) Kurumu’ndan geldi. Türkiye’nin köklü sanayi kuruluşlarının başında gelen MKE son dönemde ortaya koyduğu ihracat başarısı ile ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında kamu kuruluşları arasında ikinciliğe yükselerek büyük başarılara imza atan MKE, her geçen gün bu alanda yeni başarılar elde ediyor. MKE’nin elde ettiği başarı hakkında açıklamada bulunan MKE Kurumu Genel Müdürü Ahmet Taşkın, elde edilen ihracat başarılanının çok önemli olduğunu bu başarının altında uzun dönemli çalışma, özveri ve gayretin bulunduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl 118 milyon dolar seviyesinde ihracat yaptıklarını ve sektörde 3. Sırada yer aldıklarını belirten Taşkın, bu yıl bir üste çıkmış olmanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

Ürünlerin Yüzde 35’i İhraç Ediliyor

Geçtiğimiz yılın verileri incelendiğinde toplam cironun içinde ihracatın 3’te 1’lik orana sahip olduğunun altını çizen Taşkın, ürünlerin yaklaşık olarak yüzde 35’inin ihraç edildiğini, yalnızca silah ve mühimmat değil aynı zamanda yurt dışında tesislerin de kurulduğunu söyledi.

Büyük İlerleme Kaydedildi

İhracat konusunda MKE’nin büyük ilerleme kaydettiğini belirten Taşkın, Türkiye’de bu sektörün çok uzun bir geçmişinin olmamasına rağmen şu an gelinen noktanın çok büyük bir başarı örneği olduğunu söyledi. 2002 yılı ihracat rakamının sadece 2 milyon dolar olduğunu belirten Taşkın şu an 118 milyon dolara ulaşan bu rakamın çok büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.

ihracat MKE savunma sanayi sektör
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!