Çelik: Et Konusunda Gerekli Önlemler Alındı!
Advert Advert Advert


Çelik: Et Konusunda Gerekli Önlemler Alındı!


Çelik: Et Konusunda Gerekli Önlemler Alındı!
Çelik: Et Konusunda Gerekli Önlemler Alındı! -

Bakan Çelik vatandaşları spekülatörlere karşı uyardı. Çelik et konusunda gerekli önlemlerin alındığını, besilik ve kurbanlık hayvan konusunda sıkıntı olmadığını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik et konusunda son sözü söyleyerek vatandaşları uyardı. Çelik vatandaşların spekülatörlere inanmaması gerektiğini, et konusunda gereken tüm tedbirlerin alındığını ve herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını söyledi. Geçtiğimiz aylarda et fiyatlarının fazlası ile gündemi meşgul ettiğini belirten Çelik, bu konuda alınan tedbirlerin amacına ulaştığını, konu hakkında gerekli çözümün bulunduğunu söyledi. Şu anda yüzbinlerce kesime hazır hayvan olduğunu, kasaplık hayvanın bulunduğunu belirten Çelik, et ile ilgili bir sorunun söz konusu olmadığını spekülatörlerin sözlerine inanılmaması gerektiğini söyledi.

Süreci İstismar Ediyorlar

Bakanlık olarak olaya hâkim olduklarını ve yeteri kadar hayvanın elde olduğunu ancak spekülatörlerin yaz aylarının gelmesi ile et tüketiminin artacağını bildikleri için harekete geçtiğini, özellikle Ramazan öncesinde çıkarılan haberler ile bu konuda vatandaşların tereddütte bırakıldığını, ardından gelecek Kurban Bayramı öncesinde piyasayı karıştırmak istedikleri için süreci istismar ettiklerini söyledi.

Fiyatlar Uygun

Bakanlık olarak halk ile iç içe olan marketlerle büyük marketler ile irtibat halinde olduklarını belirten Çelik, yaklaşık olarak 10 gündür fiyatların gayet makul seviyede ilerlediğini, kıyma fiyatının 32 -32 lira arlığında olduğunu, kuş başı et fiyatının ise 33 ila 36 lira arasında değiştiğini söyledi. Spekülatörlere bu konuda şans verilmemesi gerektiğini belirten Çelik, çok uygun şartlarda et temin edilmesine rağmen yüksek fiyattan satış yapanlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Kurbanlık Hayvanda Da Sıkıntı Yok

Kurban bayramının yaklaşması ile spekülatörlerin harekete geçtiğini belirten Çelik hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvanda herhangi bir sıkıntı olmadığını bu konuda tütün tedbirlerin alındığını söyledi.

et ekonomi besilik hayvan et fiyatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı