Osmangazi Köprüsü Turizme Hizmet Edecek!
Advert Advert Advert


Osmangazi Köprüsü Turizme Hizmet Edecek!


Osmangazi Köprüsü Turizme Hizmet Edecek!
Osmangazi Köprüsü Turizme Hizmet Edecek! -

Osmangazi Köprüsü’nün hizmete girmesi ile turizm sezonunda umutlu olan Yalova’nın Çınarcık ilçesi sakinleri bu yıl sezonun geçen yıla göre daha iyi geçmesini umut ediyor.

Geçtiğimiz yıl ülke genelinde yaşanan olaylar nedeni ile zor bir süreçten geçen turizm sektörü bu yıl yaralarını sarmayı ümit ediyor. Turizm’de öncü konumda olan Antalya, Bodrum gibi turizm mekânı yerlerin yanı sıra denize kıyısı olan ufak ilçelerde geçtiğimiz yıl kötü bir turizm sezonu geçirdi. Özellikle küçük yerlerde pek çok esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığını bu yüzden 2017 yılının turizm sektörü için çok önemli olduğunu belirten yetkililer, geçtiğimiz yıl umduğunu bulamayan esnafın bu yıl toparlanacağını söyledi. 2017 yılı yaz sezonundan umutlu olduklarını belirten sektör temsilcileri, Osmangazi Köprüsü’nün tamamlanmasının kendileri için büyük önem arz ettiğini söyledi. Konu hakkında açıklamada bulunan Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Çınarcık’ın turizm açısından potansiyeli olan bir ilçe olduğunu belirtti. Bu yıl Ramazan ayından sonra Çınarcık’ın turizm için hakkettiği yere geleceğini belirten Kurt, Bursa, İstanbul, Kocaeli gibi şehirlerden ilçeye 1 saatte ulaşım sağlanabildiğini kısa süreli tatil yapacaklar için yakın mesafenin çok önemli olduğunu söyledi.

Köprü Turizme Hizmet Edecek

Osmangazi Köprüsünün tamamlanıp trafiğe açılmasının Çınarcık için büyük şans olduğunu belirten Kurt, köprünün turizme hizmet edeceğini, ilçenin İstanbul’un karşı yakası olduğunu söyledi. Kurt, ilçenin temiz denizi ve esnafının vermiş olduğu kalite hizmet ile kısa sürede tatilcilerin uğrak yeri olacağını söyledi.

2017’den Umutluyuz

2016 yılının ülkede pek çok sektörde zorlu süreçlerin yaşanmasına neden olduğunu belirten Kurt, 2017 yılında turizm sektörünün aldığı yaraları sarma dönemi olduğunu Çınarcık’ın bu açıdan umutlu olduğunu söyledi.

ekonomi turizm turist turizm sektörü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!