Ramazan Bayramı’nda İstanbul’da Ulaşıma Yüzde 50 İndirim
Advert Advert Advert


Ramazan Bayramı’nda İstanbul’da Ulaşıma Yüzde 50 İndirim


Ramazan Bayramı’nda İstanbul’da Ulaşıma Yüzde 50 İndirim
Ramazan Bayramı’nda İstanbul’da Ulaşıma Yüzde 50 İndirim -

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Ramazan bayramında belediye tarafından sunulan metro, İETT, metrobüs, teleferik, nostaljik tramvay, özel halk otobüsleri ve şehir hatlarında vatandaşlar yüzde 50 indirim ile seyahat edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi gerçekleştirdiği son oturumda Ramazan Bayramı süresince vatandaşların ve turistlerin toplu taşıma araçlarından yüzde 50 indirim ile faydalanması amacıyla Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri tarafından teklifte bulunuldu. Gerçekleştirilen teklif Ak Parti Grup Başkanvekili Temel Başalan ve Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanı Ertuğrul Gülsever’in imzası ile meclis gündemine alınarak oylandı. Yapılan oylama sonucunda teklif çoğunluk tarafından kabul edildi.

Alınan İBB Meclis kararına göre İstanbul genelinde sunulacak toplu taşıma hizmetleri 25-26-27 Haziran tarihlerinde saat 06.00 ila 00.00 arasında toplu taşıma hizmetleri yüzde 50 indirimli olarak verilecek. Bu kapsamda vatandaşlar belediye tarafından sunulan metro, İETT, metrobüs, teleferik, nostaljik tramvay, özel halk otobüsleri ve şehir hatlarından yüzde 50 indirim ile yararlanabilecek.

Karar hakkında basına bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler departmanı özellikle bayram süresince şehir trafiğini azaltmak ve vatandaşları toplu taşımaya yönlendirmek amacıyla düzenlenen kararın aynı zamanda vatandaşlara bir bayram müjdesi olmasının hedeflendiği belirtildi. Ramazan Bayramı’nı İstanbul’da geçirerek aile ziyaretleri gerçekleştirmek isteyen vatandaşların toplu taşıma masraflarını azaltarak güzel bir bayram geçirmeleri dileğini de ekleyen yetkililer; vatandaşların İETT, Şehir Hatları Vapurları, Özel Halk Otobüsleri, Otobüs AŞ, Metrobüs, Toplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları, Metro, Tramvay, Hafif Metro ve Füniküleri indirim ile kullanabileceklerini sözlerine ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ekonomi toplu ulaşım indirimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!