Turizmciler Gün Sayıyor!
Advert Advert Advert


Turizmciler Gün Sayıyor!


Turizmciler Gün Sayıyor!
Turizmciler Gün Sayıyor! -

Turizm sezonu açılırken gelen kısa bayram tatili sektör temsilcilerini umutlandırdı. Tatilcilerin kısa süreli de olsa gelişlerini bekleyen sektör temsilcileri çifte bayram yapmayı umut ediyor.

2016 yılında ülke genelinde yaşanan olumsuz olaylardan en çok etkilenen sektörlerin başında olan turizm sektörü, 2017 yılında geçen yıl yaşanan olumsuzlukları geride bırakmak için yoğun çaba gösteriyor. Yıl içerisinde yaklaşık olarak 3 milyon turistin geldiği ve iç turizmin lideri olarak görülen Balıkesir’in Kuzey Ege ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan turizm merkezlerinde şimdiden heyecanlı bekleyiş başladı. Sahil kesimindeki esnaf çifte bayram yaşamayı umut ettikleri Ramazan Bayramı’nı dört gözle bekliyor. Bölgede bulunan Ayvalık, Akçay, Güre, Cunda, Avşa Adası, Ören gibi beldelerin turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaştığını belirten yetkililer, turizm merkezleri açısından yüksek bir potansiyeli olan Balıkesir’in genellikle yerli turistlerin tercihi olduğunu belirtiyor. Bölgede önemli turizm merkezlerinin olduğunu ve 25 binin üzerinde yatak kapasitesi ve 127 bin civarında da ikinci konut ile hizmet verildiğini belirten yetkililer, Edremit Körfezi’nde bayram nedeni ile doluluk oranını yüzde 90 seviyelerine geldiğini, sektör temsilcilerinin adeta gün saydığını söyledi.

İç Turizmde Öncü

Bölgenin iç turizm açısından çok büyük potansiyeli odluğunu ve bu yönde çalışmaların devam ettiğini belirten Edremit Turizm İşletmecileri Derneği (EKTİD) Başkanı Yahya Yavuz, geçen yıl yaşanan olumsuz olaylar dolayısı ile sıkıntılı günlerin geçtiğini ancak sektörün bu yıldan umutlu olduğunu söyledi.

Çifte Bayram

Vatandaşın tatile çıkmak için bayramı beklediğini belirten yetkililer, sektör temsilcilerinin de çifte bayram yapmak istediklerini, kısa süreli olan bayram tatilini en iyi şekilde değerlendirerek 2017 yaz sezonuna iyi bir giriş yapmak istediklerini söyledi.

tatil turizm turist ekonomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!