Tüfenkci: Yüzde 5’te Hormon Yok!
Advert Advert Advert


Tüfenkci: Yüzde 5’te Hormon Yok!


Tüfenkci: Yüzde 5’te Hormon Yok!
Tüfenkci: Yüzde 5’te Hormon Yok! -

Bakan Tüfenkci yılın ilk çeyreğinde elde edilen büyüme rakamı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Tüfenkci yüzde 5 oranındaki büyümenin hormonlu bir büyüme olmadığını söyledi.

2017 yılının ilk çeyreğine dair açıklanan büyüme rakamları ile ilgili açıklamada bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ilk çeyrekte elde edilen büyüme rakamının hormonlu şişirilme bir rakam olmadığını söyledi. Türkiye ekonomisinin her geçen gün daha iyiye gittiğini ve 2017 yılına güçlü bir başlangıç yaptığını söyleyen Tüfenkci, ilk çeyrekte elde edilen büyüme rakamının herkesi şaşırttığını söyledi. Bu büyüme rakamını ikinci ve üçüncü çeyrekte daha fazla artacağını belirten Tüfenkci, yıl sonu itibari ile yüksek büyüme oranlarının yakalanacağını söyledi. Sanayi üretimine ve ihracatta çok güzel bir artış yakalandığını belirten Tüfenkci, uluslararası ticaretin gelişmesinin piyasaya olumlu etkiler olduğunu ve bunun rakamlara yansıdığını söyledi. Türkiye’nin uluslararası ticaretten alacağı pay dikkate alındığında ilk çeyrekte elde edilen büyüme rakamının hormonlu olmadığının görüldüğünü belirten Tüfenkci, 6 Aylık Eylem Planı’na dair çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Enflasyonun Düşeceğinden Umutluyuz

Gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışı hakkında açıklamada bulunan Tüfenkci, bu konuda gerekli tedbirlerin alındığını, 2017 yıl sonu itibari ile enflasyonda tek haneli rakamların görüleceğini umduklarını söyledi. Bu konuda gerekli adımların atıldığını belirten Tüfenkci, atılan adımlar sonucunda piyasaya olumlu yansımaların yaşanacağını söyledi.

Katar’a Ambargo Kabul Edilemez

Katar’a yapılan gıda ambargosu hakkında da açıklamada bulunan Tüfenkci, bu konunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Ortada geçerli bir nedenin olmadığını yapılan ambargo ve abluka almanın gereksiz olduğunu belirten Tüfenkci, Katar’ı gıda ihtiyaçlarının Türkiye’den karşılanması için gerekli adımların atıldığını söyledi.

ekonomi büyüme oranı enflasyon Katar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi