PTT 2500 Kişi İçin Gün Sayıyor!
Advert Advert Advert


PTT 2500 Kişi İçin Gün Sayıyor!


PTT 2500 Kişi İçin Gün Sayıyor!
PTT 2500 Kişi İçin Gün Sayıyor! -

PTT’ye alınacak personeller için sınavların tamamlandığını belirten yetkililer, 2500 kişinin alımı için gün sayıldığını söyledi.

Ülke genelinde başlatılan milli istihdam seferberliği kapsamında çalışmaların devam ettiğini ve işsizlik oranını düşürmek için tüm kurumların gereken çalışmaları yürüttüğünü belirten PTT AŞ Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut, kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan istihdam çağrısının çok olumlu sonuçlar vermeye başladığını söyledi. 2017 yılı içerisinde istihdam edilecek olan 5 bin kişinin 2500’ünün sınavlarının tamamlandığını belirten Akbulut, kısa bir süre sonra sınav sonuçlarına göre personelin iş başı yapabileceğini söyledi. PTT Genel Müdürlüğü’nün 177 yıllık bir geçmişi olduğunu belirten Akbulut, kurumun iki asra yakındıra iletişimi faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için özveri ile çalıştığını, PTT' yi bir dünya markası yapmak için çok çalıştıklarını söyledi.

Çalışmalar Hızlandırıldı

İstihdam seferberliği çağrısından sonra istihdama yönelik çalışmaları daha hızlı hale getirdiklerini belirten Akbulut, yıl içerisinde toplamda 5 bin yeni istihdamın sağlanacağını söyledi. İlk etapta alınacak 2500 personelin sınav sürecinin tamamlandığını belirten Akbulut, istihdam edilecek personelin KPSS puanına göre belirlendiğini, işe alınacak personellerin gişe personeli ve dağıtıcı olarak hizmet vereceğini söyledi.

Hedef 100 Bin Çalışan

11 Mayıs tarihi itibari ile 2500 kişilik kadronun mülakatlarının tamamlandığını belirten Akbulut, mülakatı geçen ve çalışmaya hak kazanan personelin Ramazan Bayramı sonrasında açığı bulunan şubelerde işbaşı yapacağını söyledi. Akbulut 2023 yılı hedefleri arasında PTT’nin şube sayısını 15 bine çıkarmak ve çalışan sayısını da 100 bine çıkarmak olduğunu söyledi. Akbulut Ramazan Bayramı sonrasında yılın ikinci yarısında işe alınacak olan personel için çalışmaların başlatılacağını sözlerine ekledi.

milli istihdam seferberliği ekonomi personel alımı PTT istihdam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi