Advert Advert Advert


   

Otellere Bayram Zammı Geldi!

Otellere Bayram Zammı Geldi!

Ramazan bayramının yaklaşması ile tatil moduna giren tatilcilere üzecek haber geldi. Ramazan bayramının yurt dışı turizminin en yüksek olduğu sürece denk gelmesi ile otel fiyatlarında yüzde 15 ila 20 arasında artış yaşandı.

Ramazan bayramının yaklaşması ile tatil heyecanına kapılan tatilcilere kötü haber geldi. Kısa süreli de olsa tatile çıkmak isteyen tatilcilerin fiyat farkı ile karşılaşabileceğini açıklayan yetkililer, bu yıl Ramazan bayramının 24 Haziran 2017 tarihinde başlayıp 27 Haziran 2017 tarihinde sona ereceğini, kısa süreli tatile ek süre ekleyip tatilini uzatanların otellerde fiyat farkı ile karşılaşmasının muhtemel olduğunun altını çizdi. Yurt içinde birçok tatil seçeneği olduğunu ve geçen yıl kötü geçen sezon dolayısı ile sektör temsilcilerinin bu yıl iyi bir sezon geçirmek için tatilcilerin ilgisini çekmeye çalıştığını belirten yetkililer, bu yıl bayramın yurt dışı turizminin en yoğun sezonuna denk gelmesinin vatandaşlar açısından maddi olarak zorlayıcı olabileceğini hatırlatıyor. Sahil kentlerindeki otel fiyatlarında değişiklik yapıldığını belirten yetkililer, tatil nedeni ile zammın 1 hafta erkene alındığını hatırlattı.

Erken Zam Yapıldı

Ramazan bayramının yurt dışı turizminin yoğun olduğu döneme gelmesi ile her yıl 1 Temmuz tarihinde yapılan fiyat değişikliğinin bu yıl 1 hafta erkene alındığını belirten yetkililer, fiyat farkından etkilenmek istemeyen pek çok kişinin erken rezervasyon indirimi ve taksit seçeneklerinden yararlanmayı tercih ettiğini söyledi.

Yüzde 100 Doluluk Bekleniyor

Bu yıl iç pazarda yoğunluk yaşandığını ve bu yoğunluğu turizm sektörü açısından sevindirici olduğunu belirten yetkililer, yıl genelinde iç pazarda 8 ila 10 milyon arasında hareket beklendiğini söyledi. Sektör temsilcileri kısa süreli tatil dolayısı ile turizm bölgelerinde yüzde 100 oranında doluluk beklediklerini söyledi.

ekonomi otel zam turizm sektörü turist
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayda 1.000 TL Ödemeler ile Konut Kredisi Denizbank'tan!
Ayda 1.000 TL Ödemeler ile Konut Kredisi Denizbank'tan!
Türkiye İş Bankası'ndan Kefilsiz, Anında 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Detayları!
Türkiye İş Bankası'ndan Kefilsiz, Anında 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Detayları!