Trabzon’dan İstihdam Atağı!
Advert Advert Advert


Trabzon’dan İstihdam Atağı!


Trabzon’dan İstihdam Atağı!
Trabzon’dan İstihdam Atağı! -

İstihdam seferberliği kapsamında Trabzon’da 42 bin kişiye ek istihdam sağlandı. İlde gerçekleştirilen girişimcilik eğitimlerine 7 binin üzerinde kişi katılım gerçekleştirdi.

Ülke genelinde yürütülen milli istihdam seferberliği kapsamında özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarında personel alımları devam ediyor. İstihdam konusunda açıklamada bulunan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, bu kapsamda yürütülen çalışmaların Trabzon’da oldukça etkili olduğunu ve sektör temsilcilerinin konuya hassasiyet ile yaklaştığını söyledi. Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesi kapsamında her geçen gün olumlu sonuçların alınmaya devam ettiğini belirten Hacısalihoğlu, bu kapsamda Trabzon’da toplamda 42 bin 463 kişiye istihdam sağlandığını söyledi. İstihdam konusunda hem özel sektörün hem de kamu kurum ve kuruluşlarının katkı sağlaması gerektiğinin altını çizen yetkililer, bu kapsamda yürütülen bilgilendirme çalışmalarının çok önemli olduğunu, eğitim iş birliği protokolünün yetişmiş kalıcı istihdama çok büyük katkılarının olacağını belirtti. Ülke genelinde işveren kesiminin çalıştıracak nitelikli eleman bulamadığından şikâyetçi odluğunu belirten yetkililer, bu sorunun çözümünde eğitim iş birliği protokolünün büyük etkisi olacağını umduklarını, bu protokolü imzalayan 3. Oda oldukları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Eğitimlere Yoğun Katılım

ÇASGEM ile yapılan çalışmaların devam ettiğini ve yapılan protokol ile eğitimlerin daha geniş kapsamlı yürütüleceğini belirten Hacısalihoğlu, kalıcı istihdamın en önemli konu olduğu söyledi. Geçtiğimiz yıl girişimcilik alanında 287 sınıf açıldığını ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Hacısalihoğlu, eğitimlere toplamda 7 bin 776 kişinin katıldığını söyledi.

2 Milyona Yakın Destek Verildi

Eğitimlere katılan vatandaşlar için olumlu sonuçlar geliştiğinin altını çizen Hacısalihoğlu, 142 iş başvurusundan 130’unun destek almaya hak kazandığını ve bu kapsamda toplamda 1 milyon 858 bin 621 lira destek verildiğini söyledi.

ekonomi istihdam personel alımı Trabzon destek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!