Gümrük Kapılarında Kolaylık Geliyor!
Advert Advert Advert


Gümrük Kapılarında Kolaylık Geliyor!


Gümrük Kapılarında Kolaylık Geliyor!
Gümrük Kapılarında Kolaylık Geliyor! -

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için yeni bir uygulama geliyor. Taşıt ön beyan uygulaması sayesinde yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları gümrük kapılarında işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilecekler.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yaz dönemlerinde ülkeye girişlerinde yaşadıkları sıkıntıları çözmek için yetkililer harekete geçti. Memlekete dönmek için uzun yolları kat edip gelen ve gümrük kapılarında uzayan işlemler dolayısı ile sıkıntılı zamanlar geçiren vatandaşlar için yeni uygulamanın kolaylaştırıcı özelliği olacağını belirten yetkililer, gümrük kapılarında uzun süre işlemleri gerçekleştirmek için bekleyen ve sıkıntı yaşayan vatandaşların ülkeye girişlerinde kolaylık yaşayacaklarının altını çizdi. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının işlemlerini daha kolay gerçekleştirmek için gümrük kapılarına gelemden önce gerekli işlemleri yapması gerektiğinin altını çizen yetkililer, vatandaşların gerekli işlemleri yapması durumunda büyük kolaylık yaşayacağını belirtti.

Taşıt Ön Beyan Uygulaması

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının gümrük kapılarında zorluk yaşamaları için gerçekleştirilen uygulama hakkında açıklamada bulunan Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) yetkilileri, Taşıt Ön Beyan Uygulamasının Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hizmete sokulduğunu, bu uygulama sayesinde yabancı plakalı özel araç ile Türkiye’ye girmek isteyen vatandaşların gümrük kayıt işlemlerini artık daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceklerini söyledi.

Online İşlemler

Uygulama sayesinde normal şartlarda gümrük memurları tarafından yapılan işlemlere gerek kalmayacağını ve işlemlerin kısa sürede tamamlanacağını belirt yetkililer, araç sahiplerinin ön beyan yaparak bekleme sürelerini en az seviyeye indireceklerini belirtti. Taşıt Ön Beyan Uygulaması kullanan vatandaşlar için ayrı peronların hazırlandığını belirten yetkililer, vatandaşların uygulamaya bakanlığın internet sayfasından e – işlemler menüsünden ulaşabileceklerinin altını çizdi.

ekonomi gümrük taşıt ön beyan YTB online işlem
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!