Büyükekşi: Üretim Reform Paketinin Yasalaşmasını Bekliyoruz!
Advert Advert Advert


Büyükekşi: Üretim Reform Paketinin Yasalaşmasını Bekliyoruz!


Büyükekşi: Üretim Reform Paketinin Yasalaşmasını Bekliyoruz!
Büyükekşi: Üretim Reform Paketinin Yasalaşmasını Bekliyoruz! -

Büyükekşi, ekonomik reformlar konusunda ilk adımın atıldığını, üreticiler açısından çok önemli bir konumda olan üretim reform paketinin bir an önce yasalaşmasını beklediklerini söyledi.

Üretim Reform Paketi’nin üreticiler açısından çok önemli bir fırsat olduğunu ve bir an önce yasalaştırılması gerektiğini belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TİM’in 24. Olağan Genel Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu. İhracata ve ekonomiye dair değerlendirmelerde bulunan Büyükekşi, ihracatın yarısını ve ülkedeki yabancı yatırımların ise yüzde 70’ini temsil eden Avrupa Birliği ile ilişkilerin güçlendirilmesi gerektiğini ve yeni fasılların açılmasının ekonomik açıdan çok önemli olduğunu söyledi. Devletin ekonomi alanında ihracatçılara yaptığı destek ve teşviklerden ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve devletin ekonomi yönetimine teşekkür eden Büyükekşi, yapılan bu destek ve teşvikler sonrasında Türk ihracatçıların Türkiye’nin ticarete elçileri olarak dünyadaki tüm pazarlarda varlık göstermeye başladığını yaşanan bu gelişmelerin ihracat oranlarına da yansıdığını söyledi.

Türkiye Markasını Taşıyoruz

Türkiye markasını dünyanın her yerine taşımayı hedeflediklerini belirten Büyükekşi, geçtiğimiz yıl 30 ülkeye ticaret heyeti düzenlendiğini 2017 yılında ise bu rakamı 48 ülkeye çıkardıklarını, çalışmalarını hızlandırdıklarını 2016 yılında 7 Afrika ülkesine gidildiğini bu yıl ise 12 Afrika ülkesine gidileceğini, Türkiye markasını dünyanın her yerine ulaştıracaklarını söyledi.

Yasalaşmasını Bekliyoruz

İhracatçılara yapılan teşviklerin çok önemli olduğunu, yeşil pasaport kolaylığının ihracatçının önünü açtığını belirten Büyükekşi kendisinin de yeşil pasaport aldığını söyledi. Üretim reform paketinin içerisinde üreticiler açısından çok büyük önem taşıyan maddeleri barındırdığını belirten Büyükekşi en kısa sürede paketin yasalaşmasını beklediklerini söyledi. 

TİM ekonomi üretim Reform Paketi ihracat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!