Advert Advert Advert


   

Kredi Kartı Kullanımında Rekor!

Kredi Kartı Kullanımında Rekor!

İnternetten yapılan alışverişler günümüzde vazgeçilmez haline geldi. Internet alışverişlerinde kredi kartı kullanımı da tüketicilerde vazgeçilmez oldu ve yüzde 46 oranında artış gösterdi.

Teknolojinin gelişmesi ile hayatımızın her alnında bulunan internet alışveriş konusunda da tüketicilerin ilk tercihi haline gelmeyi başardı. Modern hayatın vazgeçilmezleri arasında ve kurtarıcı konumunda olan kredi kartları ise internet alışverişlerinde ilk tercih olarak görülüyor. 2017 yılının mayıs ayında internetten yapılan kartlı alışverişler hakkında bilgilendirmede bulunan Bankalar arası Kart Merkezi (BKM) yetkilileri mart ayında kartlı ödemenin 8,5 milyar liraya ulaşarak rekor kırdığını söyledi. Kredi kartı kullanımının çok yaygın olduğunu, tüketicilerin alışverişlerde genellikle kredi kartını tercih ettiğini belirten yetkililer, mayıs ayında kartlı ödeme tutarının 51,8 milyar liralık kısmının kredi kartı ile yapılırken kalan 6 milyar liralık kısmın banka kartları ile yapıldığını söyledi. İnternetten ödeme alışkanlıklarının her geçen gün daha popüler hale geldiğini, tüketicilerin ilk tercihinin bu yönde olduğunu belirten yetkililer, BKM verilerine göre mayıs ayında yaşanan 8,5 milyar liralık kartlı ödemenin rekor seviyede odluğunu ve 2016 yılının mayıs ayına göre yüzde 46 seviyesinde artış yaşandığını söyledi.

Yüzde 15’e Tekabül Ediyor

2016 yılı kartlı satışlar ile 2017 yılı kartlı satışların karşılaştırıldığını belirten yetkililer, geçen yılın aynı dönemine göre kartlı ödemelerin yüzde 14 seviyesinde artış gösterdiğini, internette kartlı ödemelerin ise çok daha hızlı büyüdüğünü ve toplam kartlı ödemeler arasında yüzde 15’lik bir seviyeye ulaştığını söyledi.

Vergi Ödemeleri İlk Sırada

İnternetten yapılan kartlı ödemeler incelendiğinde ilk sırada kamu / vergi ödemelerinin bulunduğunu belirten yetkililer, mayıs ayı içerisinde kamu vergi ödemelerinin sektör içerisindeki tutarının 1 milyon 294 milyon lira seviyesinde olduğunu ve toplam ödemelerde yüzde 15 paya sahip olduğunu söyledi.

ekonomi kredi kartı alışveriş kartlı ödeme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!
Hava Sıcaklığı Balık Fiyatlarında Yükselişe Neden Oldu
Hava Sıcaklığı Balık Fiyatlarında Yükselişe Neden Oldu