Zeybekci: Katar’a Destek Deniz Yolu ile Gidecek!
Advert Advert Advert


Zeybekci: Katar’a Destek Deniz Yolu ile Gidecek!


Zeybekci: Katar’a Destek Deniz Yolu ile Gidecek!
Zeybekci: Katar’a Destek Deniz Yolu ile Gidecek! -

Katar’a gıda ve malzeme desteği hakkında açıklama yapan Zeybekci, ülkeye yardımların deniz yolu ile gönderilmeye başlanacağını söyledi.

Katar’ın son dönemlerde yaşadığı sorunlardan sonra Türkiye tarafından desteğin esirgenmeyeceğini açıklayan yetkililer konu hakkında çalışmaların başladığı bilgisini vermeye devam ediyor. Katar’ın başlıca tedarikçileri arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan’ın uygulamış olduğu yaptırımlar sonrasında hayati önem taşıyan su ve gıda tedariki konusunda sorun yaşamaya başlayan ülke için harekete geçildi. Arap ülkeleri ile yaşadığı kriz sonrasında Katar’a malzeme ve gıda desteği yapılacağı konusunda açıklamada bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin Katar konusunda üzerine düşen görevi yerine getirdiğini söyledi. Katar’da hayati önem taşıyan su ve gıda malzemeleri tedariki konusunda Türkiye’nin ihtiyaçları karşılamaya devam ettiğini belirten Zeybekci, kısa sürede yaşanan sıkıntının ortadan kalmasının ümit edildiğini söyledi. Katar’a şimdiye kadar 105 adet kargo uçağının gönderildiğini belirten Zeybekci, ülkeye yardım için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Süreç Uçakla Sürdürülemez

Katar’a gıda maddelerinin gönderilmesi işleminin uçakla sürdürülmesinin mümkün olmadığını belirten Zeybekci, bugün itibari ile ülkeye gidecek ilk geminin yola çıkacağını ve ihtiyaç olan maddelerin tedarikin deniz yolu ile sağlanacağını söyledi. Karayolunun da kullanılmaya başlandığını belirten Zeybekci, ülkeye gıda maddelerinin dışında dayanıklı tüketim ve ev ihtiyaç malzemelerinin de kara yolu ile gönderiminin başladığını söyledi.

Bayrama Kadar Çözülmesini Umuyoruz

Bu sürecin bir an önce tamamlanmasını ve sorunun çözülmesini umduklarını belirten Zeybekci, durumun bir an önce normalleşmesini ve Ramazan Bayramı’na problemsiz girilmesini umduklarını sözlerine ekledi. Zeybekci Müslüman alemi için önemli olan bu ayda kardeş ülkeler arasında kucaklaşma olması gerektiğini söyledi.

ekonomi Katar ekonomi bakanı gıda yardımı deniz yolu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi