Booking.com’un Geri Dönmesi Bekleniyor!
Advert Advert Advert


Booking.com’un Geri Dönmesi Bekleniyor!


Booking.com’un Geri Dönmesi Bekleniyor!
Booking.com’un Geri Dönmesi Bekleniyor! -

Booking.com ile ilgili yapılacak görüşme öncesinde açıklama yapan Temurci, şirketin faaliyetlerine tekrar devam etmesinin beklendiğini söyledi.

Yarın gerçekleştirilecek büyük görüşme öncesinde açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, şirketin faaliyetlerine devam etmesinin beklendiğini söyledi. booking.com yetkilileri ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci arasında yarın bir toplantı gerçekleştirileceğini hatırlatan Temurci, taraflar arasında yapılan istişare sonrasında mali ve teknik konula ile ilgili vergisel düzenlemelerin yapılmasının muhtemel olduğunu, booking.com’un bunları yerine getirdikten sonra Türkiye’deki faaliyetlerine devam edebileceğini söyledi. Yarın gerçekleşecek görüşmenin önemli olduğunu belirten Temurci, şirketin faaliyetlerinin kısıtlanması konusunda bir yanlış anlaşılma yaşandığını belirtti. Şirket faaliyetlerinin kısmen kısıtlandığını belirten Temurci, kısıtlamanın sadece Türkiye içerisinde tatil alan kişilere yönelik olduğunu, yurt dışından Türkiye’ye gelmek isteyen ya da Türkiye’den yurt dışına gitmek isteyen tatilcilere yönelik herhangi bir kısıtlama olmadığını, bu kişilerin tatil satın alma işlemlerini yaptırabildiklerini söyledi.

13 Bin İşletmeye Pazarlama Alanı Sağlıyor

Booking.com’un müşteriye ulaşma konusunda önemli bir platform olduğunu belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, şirketin Türkiye’de 13 binin üzerinde işletmenin pazarlamasını yaptığını, bu konumdaki bir platformun kaybedilmesinin taraflar için sıkıntı olduğunu, böyle bir platform ile iş birliği içerisinde olunmasının gerektiğini söyledi.

Çözüme Gidilmeli

Booking.com’un Türkiye’nin en ücra köşesindeki tesislere bile pazarlama imkânı sağladığını belirten Ayık, tesislerin sektör içerisinde yer edinebilmesi ve kendilerini ifade edebilmeleri açısından platformun çok önemli olduğunu söyledi. Ayık var olan sorunların en kısa sürede çözüme ulaşmasının taraflar açısından çok önemli olduğunu, yetkililerin bu konu hakkında gerekli hassasiyeti göstereceklerine inandıklarını söyledi.

ekonomi booking.com turizm turist
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!