ÖTV İndirimi İstihdam ve Üretimi Artırdı!
Advert Advert Advert


ÖTV İndirimi İstihdam ve Üretimi Artırdı!


ÖTV İndirimi İstihdam ve Üretimi Artırdı!
ÖTV İndirimi İstihdam ve Üretimi Artırdı! -

Beyaz eşyada gerçekleştirilen ÖTV indirimi üretim ve istihdamda olumlu gelişmeler yaşanmasına neden oldu. İndirim sonrası sektörde hem istihdam hem de üretim artış gösterdi.

Beyaz eşya alanında yapılan ÖTV indiriminin sektör açısından çok önemli sonuçlar doğurduğunu belirten Beyaz Eşya Yan Sanayicileri Derneği (BEYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Burak Özaydemir, indirimin eylül ayının sonuna kadar uzatılmasının sektördeki temsilciler tarafından memnuniyet ile karşılandığını söyledi. Beyaz eşya alanında geçen yıl ilk çeyreğinde 8 milyon adetlik üretim gerçekleştirildiğini, 2017 yılının ilk çeyreğinde ise 9,4 milyon adetlik üretim gerçekleştirildiğini belirten Özaydemir, ÖTV’ de indirim yapılmasının üretim üzerinde çok etkili olduğunu söyledi. ÖTV indirimi yapılan alanlarda indirimin etkisi ile üretim adetlerinde bir yükseliş yaşandığını belirten Özaydemir, sektörün özellikle şubat ve mart ayında hızlı bir ivme yakaladığını ve hareketli bir süreç yaşadığını söyledi. ÖTV’deki indirimin iç satış rakamları üzerinde çok etkili olduğunu belirten Özaydemir, yakalanan bu yükseliş trendinin hem üreticiler açısından hem tüketiciler hem de sektörde istihdam edilen kesim için çok sevindirici olduğunu söyledi.

İstihdamda Artış Oldu

Beyaz eşya sektöründe üretim ve istihdamın birbiri ile örtüşen kavramlar olduğunu belirten Özaydemir, yapılan ÖTV indirimi sonrası üretimdeki artışın otomatik olarak istihdam konusu da etkilediğini, sektörde hızlı bir şekilde işe alımların gerçekleştiğini, sektörde iki çarkın birlikte döndüğünü söyledi.

Fırsat Etkisi Yarattı

ÖTV’nin süreli olarak kaldırılmasının sektörde fırsat etkisi yarattığını belirten Özaydemir, piyasada ciddi bir canlanma yaşandığını, üretim alanındaki yaşanan canlılığın tüketici açısından da önemli olduğunu, yapılan indirimin herkes açısından çok önemli sonuçlar doğurduğunu söyledi.

ekonomi ÖTV indirimi beyaz eşya üretim istihdam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi