Advert Advert Advert


   

Ağbal: Kreş Yardımı Vergiden Muaf Olacak!

Ağbal: Kreş Yardımı Vergiden Muaf Olacak!

Ağbal kreş yardımı alan vatandaşlar hakkında önemli açıklamada bulundu. Ağbal, katıldığı TV programında kreş yardımından vergi alınmayacağını söyledi.

Katıldığı TV programında ekonomi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir Vergisi Kanun Tasarısı hakkında detaylı bilgi verdi. Tasarıda bulunan kreş yardımı desteğinin bir vergi istisnası olacağını belirten Ağbal, kreş yardımı olarak verilen ödeneğin 300 liraya kadar olan kısmının çalışanın ödeyeceği gelir vergisinden istisna olacağını söyledi. Katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Ağbal, referandumdan evet çıkması ile siyasi belirsizliklerin ortadan kalktığını, belirsizlik olan ortamda sıkıntıların baş göstereceğini, ancak verilen karar sonucunda herkesin rahat bir nefes aldığını ve yüzlerin gülmeye başladığını, Türkiye’nin bundan sonraki süreçte uyum yasaları ve reform niteliğinde olan yasal düzenlemelere kanalize olduğunu bu konuda çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Memnuniyet Sağlayacak

Gelir Vergisi Kanun Tasarısı hakkında açıklamalarda bulunan Ağbal, yeni baştan ele alınan tasarının değişikliklerden geçtiğini üretimi, yatırımı, genç girişimcileri teşvik ettiğini, yeni düzenleme ile özellikle basit usul mükellefler için birçok yeni değişiklik olduğunu, tasarının yeni halinin memnuniyet uyaracağını söyledi.  Tasarının Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda yeniden ele alınacağını ve daha sonra Bakanlar Kurulu’na sunulacağını belirten Ağbal, tasarının yeni halinin vatandaşlar açısından önem arz ettiğini söyledi.

Kreş Yardımı Vergiden İstisna

İşletmelerin çalışanlarına kreş desteği başlığı altında yardım yapması konusunda detaylı bilgi veren Ağbal, işletmelerin yaptığı bu ödemelerin Gelir Vergisi’ne tabi olduğunu, bakanlık tarafından ücret sayıldığını, tasarının yeni düzenlemesinden sonra yapılan yardımın 300 liraya kadar olan kısmının çalışanın ödeyeceği gelir vergisinden istisna tutulacağını, bu uygulamanın çalışanları desteklerken kadın istihdamının da artmasını sağlayacağını ve büyük ilgi göreceğini söyledi.

ekonomi Maliye Bakanı kreş yardımı vergi istisnası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!