Özlü: Sanayici Hafta Sonu Çalışabilecek!
Advert Advert Advert


Özlü: Sanayici Hafta Sonu Çalışabilecek!


Özlü: Sanayici Hafta Sonu Çalışabilecek!
Özlü: Sanayici Hafta Sonu Çalışabilecek! -

Bakan Özlü, hafta tatili hakkında açıklamada bulundu. Özlü sanayicilerin hafta sonu çalışmaya devam edebileceğini söyledi.

Katıldığı TV programında gündemdeki konular hakkında önemli açıklamalarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, üretim reform paketi hakkında detaylı bilgi verdi. Üretim reform paketinin sanayinin ihtiyaçlarından doğduğunu ve hayata geçirildiğinde farklı sektörlerde üreticiler açısından çok önemli sonuçlar doğuracağını belirten Özlü, bu paket sayesinde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimlerine üst sınır getirildiğini, bu uygulama ile farklı ve yanı sektörden kuruluşların bir arada olacağını OSB’lerin bundan sonraki süreçte daha da önemli olduğunu söyledi. OSB’ler hakkında önemli adımların atıldığının altını çizen Özlü, bu konuda çok köklü bir çalışma yürütüldüğünü, projenin hayta geçmesi ile farklı mesleklerin olumlu etkilenmelerinin görüleceğini sözlerine ekledi.

Hafta Sonu Tatili

Gündemi meşgul eden hafta sonu tatili hakkında da görüş beyan eden Özlü, hafta tatilinin kalkması durumunun olmadığını, sanayicinin hafta sonu da çalışmaya devam edebileceğini söyledi. Türkiye’de sanayicilere yatırım yapabilecekleri alanların oluşturulmasının şart olduğunu belirten Özlü, bu kapsamda 5 büyük endüstri bölgesi kurmak istediklerini, bunun hayata geçirilmesi ile birlikte mühendislik öğrencilerinin iş yeri eğitimi alabileceğini ve iş hayatına adapte olmalarının daha kolay olacağını teorik bilgilerin pratiğe dönmesinin sağlanacağını söyledi.

Her Alan İçin Faydalı

Üretim reformu paketinin tek bir alan hitap etmediğinin altını çizen Özlü, yazılımcılarında sanayici kapsamına alındığını, bu kategoride olanların da sanayicilerin faydalandığı tüm haklardan faydalanabileceğini söyledi. 2017 yılı içerisinde 10 sanayi sitesinin taşınması gerektiğinin tespit edildiğini belirten Özlü, şimdiden Sivas’ta 2 sanayi sitesinin taşınmak istediğini ve bu alanda kredi verileceğini söyledi.

OSB ekonomi Faruk Özlü üretim reformu paketi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018