Tüfenkci: Tahminleri Alt Üst Ettik!
Advert Advert Advert


Tüfenkci: Tahminleri Alt Üst Ettik!


Tüfenkci: Tahminleri Alt Üst Ettik!
Tüfenkci: Tahminleri Alt Üst Ettik! -

2017 yılına güçlü başlanıldığını belirten Bakan Tüfenkci, büyüme oranındaki tahminlerin alt üst edildiğini söyledi. Tüfenkci yılın ikinci çeyreğinde bu büyümenin devam edeceğini söyledi.

Katıldığı açılış töreninde ekonomi gündemi hakkında açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2017 yılına güçlü bir başlangıç yapıldığını, Türkiye hakkındaki tahminlerin alt üst edildiğini söyledi. Malatya ziyaretinde şehit ailelerini de ziyaret eden Tüfenkci, ailelere baş sağlığı dilerken birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Malatya Sporu Da Ziyaret Etti

Program kapsamında Malatya Spor ’un düzenlemiş olduğu iftar yemeğine de katılan Tüfenkci, takımın başarılı bir süreç izlediğini, bu konuda takıma sahip çıkılması gerektiğini, taraftarın stadyumu doldurması gerektiğini, bunu moral ve motivasyon açısından çok önemli olduğunu söyledi. Tüfenkci takımın bundan sonraki süreçte başarısını sürdüreceğine inandığını sözlerine ekledi.

Tahminleri Alt Üst Ettik

2016 yılının Türkiye açısından zorlu geçtiğini belirten Tüfenkci, 15 Temmuz darbe girişimi ve terör olaylarının ülke açısından çok sıkıntılı durumlara sebep olduğunu, ekonomik açıdan zorlu süreçlerden geçildiğini ancak bu dönemlerin geride kaldığını söyledi. 2016 yılında tüm yaşananlara rağmen Türkiye’nin bu zorlu süreci geride bırakmayı bildiğini, yönetimde devam eden istikrar sayesinde her geçen gün daha iyiye doğru gidildiğini söyledi. 2016 yılının en az zararla atlatıldığını ve kimsenin beklemediği bir büyüme oranı yakalandığını ve Türkiye’nin 2,9 oranında büyüme gösterdiğini belirten Tüfenkci, 2017 yılında ise önceki yıl yaşananlara rağmen yüzde 5 oranında bir büyüme yaşandığını, bundan sonraki süreçte Türkiye'nin referansını artırma yönünde çalışmaların devam edeceğini söyledi.

ekonomi büyüme Bakan Tüfenkci tahmin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi