Çelik: 35 Milyar Lira Yatırım Yapıldı!
Advert Advert Advert


Çelik: 35 Milyar Lira Yatırım Yapıldı!


Çelik: 35 Milyar Lira Yatırım Yapıldı!
Çelik: 35 Milyar Lira Yatırım Yapıldı! -

Son dönemlerde Şanlıurfa’da çok güzel gelişmelerin yaşandığını ve yatırımların her geçen gün arttığını belirten Çelik, şehrin eski halinin çok geride kaldığını söyledi.

Şanlıurfa’nın son dönemlerde büyük değişimler geçirdiğini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, şehrin medeniyetlere ev sahipliği yaptığını geçmişten aldığı güç ile geleceğe daha sağlam baktığını söyledi. Harran ilçesinde gerçekleşen iftar yemeğine katılan Çelik, iftara sonrası yaptığı konuşmada Şanlıurfa’nın kültürleri, medeniyetler, dilleri ve dinleri barış içerisinde harmanlayan bir şehir olduğunu Türkiye için çok önemli bir konumda olduğunu söyledi. İslam dünyasının son yıllarda çok sıkıntılı süreçlerden geçtiğini, Ramazan bayramının bu şekilde karşılanmasının gönüllerde burukluk yaşattığını belirten Çelik, Şanlıurfa’nın bu konuda medeniyetlere örnek olması gerektiğini, şehrin kuşatıcı kimliği ile dikkat çektiğini söyledi. Son yıllarda Şanlıurfa’ya büyük yatırımların gerçekleştiğini belirten Çelik, hükümet olarak ülkenin her yerinin vatan toprağı olduğunun bilincinde olduklarını, yatırım yaparken doğu batı ayrımı gözetilmediğini, yapılan yatırımlar ile şehrin çehresinin değiştiğini söyledi.

İstikrarda Payı Büyük

Türkiye’nin istikrarlı bir şekilde yolunda devam etmesinde Şanlıurfa’nın payının büyük olduğunu belirten Çelik, bölgedeki istikrarın sağlanmasında köyden ilçeye kadar Şanlıurfa’nın çok önemli payı olduğunu söyledi. Şehrin bölgenin parlayan yıldızı konumunda olduğunu belirten Çelik, Şanlıurfa’nın eski çehresinin geçmişte kaldığını söyledi.

35 Milyar Lira Yatırım

İktidar oldukları süreçte Şanlıurfa için atılan adımların çok büyük olduğunun altını çizen Çelik, şimdiye kadar şehre toplamda 35 milyar liralık yatırımın gerçekleştirildiğini söyledi. Bundan sonraki süreçte de Şanlıurfa’yı kalkındırmak için her türlü çalışmanın yapılacağını belirten Çelik, bu konuda bölge halkının desteğine de ihtiyaç olduğunu söyledi.

ekonomi yatırım büyüme kalkınma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı