Dar Gelirli Vatandaşa 31 Bin Sosyal Konut Verildi!
Advert Advert Advert


Dar Gelirli Vatandaşa 31 Bin Sosyal Konut Verildi!


Dar Gelirli Vatandaşa 31 Bin  Sosyal Konut Verildi!
Dar Gelirli Vatandaşa 31 Bin  Sosyal Konut Verildi! -

Geçtiğimiz 8 yıllık süreçte dar gelirli vatandaşlar için yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, bu süreçte vatandaş için toplamda 31 bin 277 adet sosyal konut yapıldığını ve hak sahiplerine teslim edildiğini söyledi.

Dar gelirli vatandaşla için emlak çalışmalarını yürüten hükümet bu konumda olan vatandaşlar için yapılan çalışmalara her geçen gün bir yenisini ekliyor. Dar gelirli vatandaşlar için yapılan sosyal konutlar hakkında bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri geçtiğimiz 8 yıllık süreçte bu alanda önemli adımların atıldığını söyledi. Bakanlığa bağlı olan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında 2009 yılında bir protokol imzalandığını belirten yetkililer Sosyal Konut Projesi kapsamında maddi durumu kötü olan binlerce vatandaşın ev sahibi olduğunu söyledi. Söz konusu 8 yıllık süreçte toplamda 31 bin 277 adet sosyal konutun hak sahiplerine teslim edildiğini belirten yetkililer, Türkiye genelinde gerçekleştirilen bu projenin çok önemli olduğunu bu kapsamda yapılan çalışmaların devamının geleceğini söyledi.

Kaynak 1 Milyar 600 Milyon Lira

8 yıl içerisinde maddi durumu kötü olan vatandaşlar için ülke genelinde toplamda 31 bin 277 adet sosyal konutun tamamlanıp hak sahiplerine teslim edildiğini belirten yetkililer, bu kapsamda Bakanlık tarafından 1 milyar 600 milyon liralık kaynak tahsis edildiğini söyledi.

Kefil Zorunluluğu Olmadan Ev Sahibi Oldular

Proje konusunda detaylı bilgi veren yetkililer, proje katılan ve ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlara 270 ayda borçlarını geri ödeme imkânı tanındığını ve vatandaştan peşinat ve kefil istenmediğinin altını çizdi.

ekonomi dar gelirli sosyal konut TOKİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi