Advert Advert Advert


   

Antalya’ya Turist Akını

Antalya’ya Turist Akını

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada dün gün boyunca havalimanında 140 bin yolcuya hizmet verilerek rekor kırıldığı belirtildi.

Ramazan Bayramı Antalya’da yer alan turizm tesislerinin yüzünü güldürdü. Uzun zamandır ekonomik kriz ve Rusya olayları neticesinde sıkıntı içerisinde olan esnaf sıcak havaların etkisiyle Ramazan Bayramını tatil ile geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.  

Ramazan Bayramı sebebi ile Antalya Valiliği’nde gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde basın mensupları ile bayramlaşan Vali Münir Karaloğlu, şöyle konuştu;

“Antalya’da yaz mevsimi ve bayram huzur içerisinde gerçekleşmektedir. Valiliğin aldığı tedbirler nedeniyle şehir genelinde hiçbir sorun yaşanmadı. Dün itibari ile Antalya’ya 24 saatte 140 bin insan giriş/çıkış yaptı. Havalimanımız açısından bu tarihi bir rekor seviyesindedir. 800’den fazla uçak 24 saatlik süre içerisinde indi ve kalktı. Bu durum Antalya’daki otellerin doluluk oranlarının yüksek olduğunu gösteriyor. Umarız bayram tatili ve yaz süresince sorunsuz bir dönem geçiririz.”

Toplantı da basına açıklamalar gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de tüm dünyanın huzur, barış ve kardeşliğe en çok ihtiyaç içerisinde olduğu bu dönemlerde Ramazan Bayramı’nın beraberlik, birlik ve de hayırlar getirmesini diledi. İslam dünyasında yaşanmakta olan çekişmelerin ve de sorunların Türkiye açısından bir öne çıkma şansı olduğunu ifade eden Türel sözlerine şu şekilde devam etti;

“Türkiye olarak mazlum ve mağdurların yanında olmak için her zaman gayret gösterdik. Bugün de vazifemizi en iyi şekilde görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bugün içinde bulunduğumuz bayramı idrak edebilmemizi de şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Allah bütün şehitlerimize rahmet, gazilerimize de hayırlı uzun ömürler lütfetsin.”

Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, yaz döneminin Antalya için çok güzel geçeceğini belirterek toplamda 4-5 milyon civarında turist beklediklerini sözlerine ekledi.

Ramazan Bayramı Antalya turizm
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
QNB Finansbank'tan 15 Yıl Vadeli, Anında 150.000 TL Konut Kredisi!
QNB Finansbank'tan 15 Yıl Vadeli, Anında 150.000 TL Konut Kredisi!
Varlık Fonu Yatırımları Desteklenecek
Varlık Fonu Yatırımları Desteklenecek