Advert Advert Advert


   

LPG’de Türkiye Avrupa’ya Örnek Oldu

LPG’de Türkiye Avrupa’ya Örnek Oldu

Avrupa LPG Derneği Başkanı Türkiye’nin LPG kullanımı yönündeki aktif hareketlerinin Avrupa’ya örnek niteliğinde olduğunu ifade etti.

Avrupa Sıvılaştırılmış Petrol Gazı Derneği Başkanı Francesco Franchi, Türkiye’deki otogaz pazarının büyüklüğü ve hızla gelişmesinin kendileri açısından oldukça şaşırtıcı olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de yaşanan bu hızlı gelişmeler bizi bir hayli mutlu ediyor. Bu konuda Türkiye Avrupa açısından oldukça büyük bir örnek niteliğinde.” Dedi.

İtalya’da uzun zamandır LPG’nin kullanılıyor olmasına rağmen sadece 2 milyon aktif LPG’li araç mevcut. Oysa Türkiye’de bu daha yeni bir teknoloji olmasına rağmen 4,5 milyondan daha fazla araçta LPG kullanıldığı tespit edildi. Türkiye LPG derneğinin de diğer ülke dernekleriyle sürekli paylaşımda olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Franchi, Avrupa’nın hava kirliliğine gereken önemi vermediğini sözlerine ekledi.

Avrupa komisyonu tarafından mayıs ayında elektrik, hidrojen ve doğal gazın yanı sıra LPG’nin de alternatif yakıt olarak kabul edildiğini belirten Franchi, “Bu kararın alınmış olması oldukça önemli, bu sayede hava kirliliğinin önüne geçmek için harekete geçmemiz mümkün. Bu konuda biran evvel harekete geçme şansımız var. 20, 30 yıl sonra çok geç olmuş olabilir. LPG doğalgaz piyasasına rakip değildir, biz yenilenebilir enerjiden üretilmeyen elektriğe ve petrole rakip olarak kendimizi görüyoruz.” Dedi.

Avrupa genelinde en çok LPG tüketimine sahip olan Türkiye’nin bu sektördeki hızlı gelişmesini takdir ettiğini belirten Başkan Franchi, bu konuda iş birliği yapmanın herkesin yararına olduğunu belirterek devletlerin bu konuda katkıda bulunmasını, teşvik ve vergi indirimi gibi yöntemlerle vatandaşlara yardımcı olmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Avrupa Sıvılaştırılmış Petrol Gazı Derneği Başkanı Francesco Franchi LPG doğalgaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!