Bayram Sonrası Hükümetten Milyonlara Müjde!
Advert Advert Advert


Bayram Sonrası Hükümetten Milyonlara Müjde!


Bayram Sonrası Hükümetten Milyonlara Müjde!
Bayram Sonrası Hükümetten Milyonlara Müjde! -

Bir süredir üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar sonunda sonuç verdi. Milyonları ilgilendiren yeni kararların verildiği açıklandı. 7 farklı müjde için harekete geçilmesi planlanıyor.

Bir süredir üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar sonunda sonuç verdi. Milyonları ilgilendiren yeni kararların verildiği açıklandı.7 farklı müjde için harekete geçilmesi planlanıyor. 

Hükümet tarafından milyonlarca çalışanın hayatını kolaylaştırmak için müjde gibi kararlar verildi. Çalışma hayatındaki kişilerin bu sayede desteklenmesi planlanıyor. İlk olarak alınan karar çerçevesinde her çalışanın kıdem tazminatı alabilmesi için çalışmalar başlatıldı. Bu konuda Çalışma Bakanlığı tarafından bir taslak hazırlanmıştı. Taslak Başbakanlığa sunuldu. Bayram sonrasında imzalanması bekleniyor. Kıdem tazminatı fonu ile birlikte her çalışanın tazminatını garantiye alması planlanıyor. 

Uzun bir süredir binlerce taşeron işçi tarafından beklenilen kadro çalışmalarında sona gelindi. 720 bin kişilik taşeron işçinin kadro alabilmesi için çalışmalar tamamlanmış oldu. Kadro düzenlemesinin daha fazla gecikmeden bu yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Çözüm için alternatif yolların hazırlandığı belirlendi. Engellilerin toplum içerisinde soyutlanmasını engellemek için istihdam edilmelerinin önünü açtı. Yeni sistem ile birlikte engelli istihdamı teşvik edilecek. İşyerlerinde en az bir engelli çalıştırma zorunluluğu getirilecek. 60 gün ve daha fazla prim borcu bulunan esnafların sağlık hizmetlerinden yararlanmaları engelleniyordu. Bu durum çeşitli sıkıntıları beraberinde getirdiği için önlem alındı. Yeni sistemde borçlu esnafın sağlık hizmetlerinden yararlanmaları için kararlar alındı. 

İstihdam seferberliği devam ederken genç işsizliği azaltmak için paket çalışmalar yapılıyor. Çalışmaların bu ay tamamlanmış olması planlanıyor. Çalışmalar son bulduğunda 1 milyon genç istihdam edilmiş olacak. Bu durum istihdam hedeflerinin de tutturulması anlamına geliyor. Annelere verilecek yarım gün çalışma ve maaş imkanının yanı sıra emekliler de unutulmadı. Zamlarla birlikte uygun fiyatlı kaliteli tatil yapmaları için sürekli olarak desteklenecekler. 

hükümetten müjde bayram sonrası yeni çalışmalar 7 farlı müjde verildi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018