Vatandaşa Altına Dayalı Yatırım Araçları Geliyor
Advert Advert Advert


Vatandaşa Altına Dayalı Yatırım Araçları Geliyor


Vatandaşa Altına Dayalı Yatırım Araçları Geliyor
Vatandaşa Altına Dayalı Yatırım Araçları Geliyor -

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, vatandaşların yatırımlarını altına dayalı olarak gerçekleştirebilmeleri açısından yeni bir proje hazırladıklarını duyurdu.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamada Hazinenin ihtiyaç duyduğu yatırımların tabanının genişletilmesi ve farklı yatırım enstrümanları ile her kesime hitap edilmesi amacıyla yeni projeler üzerinde çalıştıkları belirtildi. Özellikle altına dayalı yatırım ürünleri ile faize karşı olan vatandaşların piyasaya paralarını dökebilecekleri aynı zamanda ek gelir elde edebilecekleri bir yatırım çalışması yaptıklarını belirterek bunun hem ekonomimiz hem de vatandaşımız için gelecek vaat eden bir çalışma olduğunu ifade etti.

Güvenilir yatırım araçları arasında her zaman vatandaş tarafından ilk sırada kabul gören altının devlet eliyle bir yatırıma dönüştürülmesinin önemini belirten Şimşek açıklamasına şu şekilde devam etti: “Ülkemiz yastık altı ekonominin çok yüksek seviyelerde olduğu bir sisteme sahip. Bunun temelinde özellikle dini sebepler ile faize karşı çıkılması var. Bunu anlayışla karşılıyor ve çözüm bulmak için her daim çaba harcıyoruz. Bu nedenle vatandaşların paralarını ekonomimize dahil etmek ve onlara da yeni gelir elde etme metotları sunmak amacıyla yeni yatırım araçları planladık. Bu araçları 2017 yılı içerisinde satışa sunmayı düşünüyoruz. Bu sayede faiz korkusu yaşamadan yastık altındaki altınlarınızı devlete emanet edebilecek ve gelir elde edebileceksiniz. “

Şimşek mevcut şube ağı ve vatandaşa ulaşım kapasitesi nedeniyle bu yatırım araçlarının Ziraat Bankası şubeleri ile satılacağını belirterek işleyişi şu şekilde açıkladı: “Devletten altın tahvilleri ya da altına dayalı kira sertifikası satın almak isteyen vatandaşlar belirli günlerde altınlarını şubelere getirerek yetkililere teslim edecek. Ardından Hazine Müsteşarlığı vatandaşların hesabını ilgili tahvil veya sertifikaları tanımlayacak. Ara dönemlerde yatırımcılara ödemeleri Türk Lirası olarak hesaplarına otomatik bir şekilde gerçekleştirilecek. Vatandaşın talep etmesi durumunda vade bitiminde Darphane tarafından basılan çeyrek altınlar vatandaşlarımıza teslim edilecek. Arzu edilirse vade bitmeden de tahviller Ziraat Bankasına geri satılabilecek.”

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek altın yatırımı altın kira sertifikası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi