Advert Advert Advert


   

Turizm’e Bayram Dopingi İyi Geldi!

Turizm’e Bayram Dopingi İyi Geldi!

Ramazan Bayramı dolayısı ile hareketli bir sezon geçirmek için ümitlenen turizm sektörü temsilcileri kısa bayram tatilinde umduklarını buldu. Bu bayramda eş dost ziyareti yapıldığı kadar tatil yerleri de ziyaret edildi.

Geçtiğimiz yıl kötü bir sezon geçirdiği için oldukça fazla kan kaybeden turizm sektörü bu yıl geçen yılın yaralarını sarmaya başladı. Ramazan Bayramı sonrasında tatil beldelerindeki hareketlilik hakkında bilgi veren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, bu bayramda sadece kıyı kesimlerinde değil iç kesimlerde de tatil amaçlı seyahat trafiğinin yoğun olduğunu, turizmcilerin bu yöndeki beklentilerinin karşılandığını söyledi. Turizm sektörünün peş peşe sıkıntılı 2 yıl geçirdiğini ve bu dönemde çok büyük yaralar aldığını belirten Ayık, 2017 yılının sektördeki temsilciler için çok önemli olduğunu ve bu yıldan ümitli olduklarını söyledi. Bu yıl sektörde hareketliliğin olduğunu ve bunun çok ümit verici olduğunu belirten Ayık, yıl başında biraz sıkıntılı bir dönem yaşandığını ancak nisan ayı itibari ile rakamlarda pozitif hareketlilik görüldüğünü söyledi.

Rusya ve Ukrayna Atağa Geçti

Nisan ayı sonrasındaki rakamlar incelendiğinde özellikle Ukrayna ve Rusya Federasyonu ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan, eski doğu bloku ülkelerinden, Türk Cumhuriyetlerinden gelen turist sayısında büyük artış olduğunu belirten Ayık, turizmde bir hava yakalandığını ve güzel gelişmelerin yaşandığını söyledi.

Turizm Sektörü Bayram Etti

Bayram dolayısı ile sektörde büyük hareketlilik yaşandığını ve 3 günlük tatilde sektörün de bayram ettiğini belirten Ayık, bayramda kıyı kesimler kadar iç kesimlerin de tatilcilerin rotası olduğunu, hem turistik he de kültürel gezilerin bu kısa tatilde çok revaçta olduğunu sözlerine ekledi.

TÜROFED turizm ekonomi tatil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!