Advert Advert Advert
EPDK’dan Müjdeli Haber! Zam yok!

EPDK’dan güzel haber geldi. EPDK yetkilileri 3 aylık dönemde elektriğe herhangi bir zam uygulanmayacağını açıkladı.


EPDK’dan Müjdeli Haber! Zam yok!

EPDK’dan güzel haber geldi. EPDK yetkilileri 3 aylık dönemde elektriğe herhangi bir zam uygulanmayacağını açıkladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) tüketicileri sevindiren haber geldi. Yaz aylarının gelmesi ve hava sıcaklığının her geçen gün artması ile klima kullanımının ülke genelinde artış gösterdiğini belirten yetkililer vatandaşların korkulu rüyası olan elektrik faturası konusunda herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını açıkladı. Yaz aylarında ülke genelinde elektrik kullanımının arttığını belirten yetkililer, kış aylarında farklı ısınma alternatifleri olsa da yaz ayında vatandaşların serinlemek için elektrikli cihazları tercih ettiğini bu yüzden yaz ayında pek çok vatandaşın yüksek elektrik faturası ödediğini söyledi. Elektriğe zam gelmesi ile vatandaşların bu konuda daha büyük sıkıntılar yaşamasının muhtemel olduğunu belirten EPDK yetkilileri, önümüzdeki 3 aylık süreç için herhangi bir elektrik zammının söz konusu olmadığının altını çizdi.

1 Temmuz’dan İtibaren Geçerli

EPDK yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan 3 aylık dönemde perakende elektrik satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Zam korkusu olan vatandaşları rahatlatan bu açıklama kurumun internet sitesi üzerinden yapıldı.

En Son Zam 2016’da Yapıldı

Konu hakkında detaylı bilgi veren EPDK yetkilileri 1 Temmuz tarihi itibari ile geçerli olacak tarife tablosuna kurumun internet sitesinden ulaşılabileceğini, mesken abonesinin 100 kilovatsaatlik kullanım için ödeyeceği vergi ve fonlar dahil toplam tutarın önceki aylarda olduğu gibi temmuz, ağustos ve eylül aylarında da yaklaşık olarak 41 lira olacağını belirtti. EPDK tarafından elektrik fiyatlarına en son zam 1 Ocak 2016 tarihinde ve yüzde 6,8 oranında yapılmıştı.

ekonomi elektirk zam EPDK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbulluya 5 Bin Konutluk TOKİ Müjdesi!
İstanbulluya 5 Bin Konutluk TOKİ Müjdesi!
Yerli Yatırımcının Gözü Amerika’da
Yerli Yatırımcının Gözü Amerika’da