Bal Ormanı Arıcılığa Can Suyu Oldu!
Advert Advert Advert


Bal Ormanı Arıcılığa Can Suyu Oldu!


Bal Ormanı Arıcılığa Can Suyu Oldu!
Bal Ormanı Arıcılığa Can Suyu Oldu! -

Yurt genelinde uygulanmaya başlanan bal ormanı projesi kapsamında arıcılıkta olumlu gelişmeler yaşanmaya başladı. 13 adet bal ormanı kurulduğu bölgelerdeki arıcılığın gelişimine büyük destek sağlıyor.

Yurt genelinde kurulan bal ormanları arıcılık ile uğraşan vatandaşlar için olumlu sonuçlar doğurmaya devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından bal üretiminde artış yaşanması için yurt genelinde uygulanmaya başlanan ‘’ Bal Ormanları Eylem Planı’’ projesi kapsamında yapılan çalışmalarda büyük gelişmeler kaydediliyor. Konu hakkında açıklama yapan bakanlık yetkilileri çalışmaların Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yürütüldüğünü, Kocaeli ve Sakarya’da kurulan 13 adet bal ormanının 12 bin 300 kovan kapasiteli olduğunu ve bölgedeki arıcılığa büyük destek sağladığını belirtti. Bal ormanları projesinin arıcılık için büyük önemi olduğunu belirten yetkililer, OGM tarafından yürütülen bu çalışmanın çok önemli olduğunu ve Türkiye’nin arıcılık ve bal üretiminde daha iyi konuma gelmesini sağlayacağını, ülke ekonomisine katkının artmasını sağlayacağını söyledi.

Bal Üretimi Artırılıyor

OGM tarafından Kocaeli’nde 3 adet Sakarya’da ise 10 adet bal ormanlarının tesis edildiğini belirten yetkililer, bal ormanlarının toplamda 29 bin 123 dekar üzerinde kurulu olduğunu söyledi. Bal ormanları projesi ile biyolojik çeşitliliğin korunmasının ve geliştirilmesinin sağlandığını belirten yetkililer, yapılan bu çalışma ile aynı zamanda bal üretiminin artmasına da destek sağlandığını söyledi.

Hem Devlet Hem Vatandaş Kazanacak

Konu hakkında görüş bildiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, proje kapsamında her ilde bal ormanı kurulduğunu, yapılan bu çalışmalar sayesinde Türkiye’nin bal üretiminde ikinci sıraya yükseldiğini, yürütülen çalışmalar sayesinde bal üretiminde daha da artış yaşanacağını söyledi. Eroğlu, üretimin artması ile hem devletin hem de vatandaşın daha fazla kazanç elde edeceğinin altını çizdi.

bal üretimi OGM bal ormanı arıcılık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi