Karadeniz’de Balık Tükendi!
Advert Advert Advert


Karadeniz’de Balık Tükendi!


Karadeniz’de Balık Tükendi!
Karadeniz’de Balık Tükendi! -

Karadenizli balıkçılar eylül ayını bekliyor. Karadeniz’de balığın tükendiğini belirten balıkçılar tezgahlarda balık kalmadığını, kıyı balıkçılarının bile balık bulmadığını söylüyor.

Karadenizli balıkçılar eylül ayını bekliyor. Her yıl bu dönemlerde kıyı balıkçılığının kısmen de olsa devam ettiğini ve tezgahlarda balık olduğunu belirten balıkçılar bu yıl tam tersi bir durum yaşandığını söyledi. Denizde balık olmamasının hem balıkçılar hem de vatandaşlar açısından kötü bir durum olduğunu belirten balıkçılar bu süreçte tezgahların balık çeşitlerinden arındığını söyledi. Avlanma sezonunun bitmesi ile artık balıkçıların denizlere açılmadığını ve yasağa uyduğunu belirten üreticiler, yasağın başladığı dönemden itibaren balıkçıların ellerinde olan ve buzhanelerde stok olarak tutulan balıkları tezgahlara çıkararak vatandaşlara sunduğunu söyledi. İlk ayların bu şekilde geçtiğini ve vatandaşın balıksız bırakılmadığını belirten üreticiler, sonraki dönemde ise buzhanelerdeki balık çeşidinin de daha az kaldığını söyledi.

Kıyı Balıkçılığı Sona Erdi

Tezgahlarda balık kalmadığını ve balıkçıların tezgâhları kültür balıkları ile donattığını belirten Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, her yıl bu dönemlerde kıyı balıkçılığının kısmen de olsa tezgâhları balık çeşitleri ile donattığını söyledi. Bu yıl kıyı balıkçılığı yapan küçük kayıkların, denizde yeterince balık olmaması sebebi ile avlanmayı bıraktığını belirten Karakaş, tezgâhların geçen yıllara göre daha boş olduğunu söyledi.

1 Eylül Bekleniyor

Balığın olmamasının hem balıkçı hem de vatandaşlar açısından üzücü bir durum olduğunu belirten Karakaş, kıyı balıkçılarının da avlanmaması ile tezgahlarda şu dönemde sadece somon, çupra, levrek gibi kültür balıklarının yer aldığını söyledi. Balıkçıların heyecanla 1 Eylül tarihini beklediğini belirten Karakaş, balıkçıların yasağın kalkmasını beklediğini bu tarihe kadar avlanma yapılmasının mümkün olmadığını söyledi.

balık balıkçı ekonomi av yasağı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!