Barani: LPG Alanında Türk Şirketlere Talep Var!
Advert Advert Advert


Barani: LPG Alanında Türk Şirketlere Talep Var!


Barani: LPG Alanında Türk Şirketlere Talep Var!
Barani: LPG Alanında Türk Şirketlere Talep Var! -

LPG alanında Türk şirketler ile çalışmak için yoğun talep olduğunu belirten Barani, Türkiye’nin LPG ihraç eden ülkeler için cezbedici bir piyasasının olduğunu, bu yüzden son yıllarda talebin arttığını söyledi.

Türkiye’nin LPG ihracatı yapan ülkeler için cazip bir konumda olduğunu belirten Monako merkezli enerji şirketi Ankorgaz'ın Üst Yöneticisi Antonio Barani, yurt dışındakilerin sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) alanında çalışmak için Türk şirketlerine karşı yoğun talepleri olduğunu söyledi. LPG piyasasının her geçen gün büyüdüğünü ve tüketim oranının da arttığını belirten Barani, Türkiye’nin LPG tüketimi konusunda Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu söyledi. Türkiye’nin sürekli olarak büyüyen ve gelişen bir ekonomisinin olduğunu ve bunun yansımalarının görülmeye başlandığını belirten Barani, ülkenin doğalgaz ve elektrik alanlarındaki piyasasının da sağlam olduğunu sözlerine ekledi.

Fiyatlar Makul

Türkiye’deki oto gaz fiyatlarını değerlendiren Barani, fiyatların gayet makul seviyede olduğunun altını çizdi. Fiyatlar dolayısı ile Türkiye pazarına yönelmek ve bu alanda gelişme göstermek istediklerini belirten Barani, şimdiye kadar Türkiye’ye LPG satışının yapılmadığını ancak Türk şirketler ile çalışmayı istediklerini, Türkiye’nin LPG tüketimi açısından çok cazip bir ülke konumunda olduğunu söyledi. Uzun vadede LNG’nin (sıvılaştırılmış doğalgaz) pazara hâkim olacağını ve kullanımının daha da yaygın olacağını belirten Barani, bu ürünün araçlarda kullanımının 10 yıl içerisinde yaygınlaşacağını söyledi.

LPG’li Araç Sayısı Arttı

LPG'nin benzine göre daha ucuz olması sebebi ile son zamanlarda daha çok talep gördüğünü belirten Barani, son 10 yıllık zaman dilimi içerisinde LPG’li araç sayısının artış göstererek 4 milyon 483 bin 642’ye ulaştığını söyledi.

LPG LNG ekonomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı