Antalya’yı Rus Turist Bastı!
Advert Advert Advert


Antalya’yı Rus Turist Bastı!


Antalya’yı Rus Turist Bastı!
Antalya’yı Rus Turist Bastı! -

Antalya’da elinizi uzattığınız yerden Rus turist çıkıyor. Geçen yılın aksine Rus turist sayısında çok büyük artış olduğunu belirten yetkililer, bu yıl Antalya’da Rus turist rekorunun kırılacağını söyledi.

Antalya Rus turist akınına uğradı. 2015 yılında Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrasında zorlu dönemden geçen turizm sektörü Rus turiste hasret kalmıştı. Havaların ısınması ile yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Antalya’da Rus turist sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer, Antalya’da 2016 yılının ilk 6 aylık sürecinde 25 bin seviyesinde olan Rus turist sayısının 2017 yılının ilk 6 aylık döneminde ise 1,1 milyona yükselerek büyük bir rekora imza attığını söylüyor. Geçen yılın haziran ayında kente 7 bin 618 adet Rus turistin geldiğini belirten yetkililer, bu yılın aynı ayında ise şehre gelen Rus turist sayısının ise 584 bin civarında olduğunu söyledi. Iki ülke arasındaki yaşanan kriz sonrasında ilişkilerin normalleşme sürecine girmesinin turizm sektöründe de hissedildiğini belirten yetkililer, sektör temsilcilerinin bu durumdan çok memnun olduğunun altını çiziyor.

Ruslar Rekor Kırıyor

Yılın ilk 6 aylık döneminde Antalya Havalimanı’na toplamda 2,8 milyon turistin geldiğini belirten yetkililer, geçen yıla göre şehre gelen turist sayısında yüzde 45 seviyesinde artış yaşandığını söyledi. Antalya’da görülen turist yoğunluğu sebebi ile turizmdeki en iyi yıllardan biri olarak kabul edilen 2015 yılı rakamlarına yaklaştığını belirten yetkililer, şehre gelen turistlerde Rusların rekor kırdığını, şehirde Rus turist akını yaşandığını söyledi.

Almanya Düşüşte

Rus turist sayısında büyük artış yaşandığını belirten yetkililer, Antalya’nın en önemli pazarlarından biri olan Almanya pazarında ise düşüş yaşandığını ve Alman turistlerin bu yıl farklı tercihler gösterdiğini söyledi.

ekonomi turizm sektörü rus turist turist
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi