Advert Advert Advert


   

Sıcaktan Bunalan Tatilciler Rotasını Değiştirdi!

Sıcaktan Bunalan Tatilciler Rotasını Değiştirdi!

Havaların çok fazla ısınması ile bunalan tatilciler rotasını değiştirdi. Yaz aylarının favori mekânı olan Antalya, Bodrum, Çeşme gibi deniz turizminin yoğun olduğu yerlerde havanın çok sıcak olması sebebi ile tatilciler hafta sonu deniz keyfine ara vermeyi tercih etti.

Kış boyunca soğuk havalardan yakınıp havaların ısınmasını bekleyen tatilcilere sıcak hava şok etkisi yaptı. Son birkaç gündür hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşmesi tatilcilerin sıcaklığın çok yüksek olduğu bölgelerden uzaklaşmasına neden oldu. Afrika sıcakları olarak değerlendirilen ve tatilcilerin çok sıcak olması nedeni ile günün tamamını denizde geçirmeyi tercih ettiği şu günlerde kısa hafta sonu tatilini deniz kenarında geçirmek yerine kış turizminin favori ismi olan Uludağ’da geçirmeyi tercih edenler de oldu. Ülke genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde gerçekleştiğini ve bunaltıcı sıcaklardan dolayı tatilcilerin ziyaret ettikleri şehirlerde deniz dışında bir aktivitelerinin olmadığını, ziyaret ettikleri şehri gezmeye cesaret edemediklerini belirten yetkililer, Bursalı tatilcilerin deniz kenarı yerine kış turizminin favorisini tercih ettiklerini söyledi. Geçtiğimiz hafta sonu Bursa’da hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıktığını belirten yetkililer, serinlemek isteyenlerin Uludağ’a adeta akın ettiklerini söyledi.

Binlerce Kişi Uludağ’a Çıktı

Hava sıcaklığının çok yüksek olması sebebi ile tatilcilerin Uludağ’ı tercih ettiğini belirten yetkililer, iki günde Uludağ’a 30 bine yakın kişinin geldiğini, serinlemek isteyenlerin ilk durağının burası olduğunu söyledi.

Serin Hava

Bursa merkezde hava sıcaklığının 40 dereceyi geçtiği dönemde Uludağ’da sıcaklığın 27 derece seviyelerinde olduğunu belirten yetkililer, bölgede güvenliğin jandarma ekipleri tarafından sağlandığını, günübirlik tatilcilerin ve kamp kuranların aynı zamanda Drone ile takip edildiğinin altını çizdi.

ekonomi turizm turist uludağ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!