46 Bin Kişilik İstihdam Yolda!
Advert Advert Advert


46 Bin Kişilik İstihdam Yolda!


46 Bin Kişilik İstihdam Yolda!
46 Bin Kişilik İstihdam Yolda! -

Mardin – Ceylanpınar 2. Kısım Projesi 48 bin dekarlık araziyi su ile buluştururken binlerce kişinin de iş sahibi olmasını sağlayacak. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer proje sayesinde 46 bin kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Ülke genelinde başlatılan milli istihdam seferberliği hakkında her geçen gün olumlu sonuçlar alınmaya devam ediyor. İstihdam seferberliği kapsamında yürütülen çalışmaların sonucunda işsizliğin düşüş gösterdiğini belirten yetkililer, ülke genelinde yapılan yatırımların ve yürütülen projelerin bu konuya desteğinin olduğunu belirtiyor. Mardin-  Ceylanpınar 2. Kısım Projesi’nin bu yıl 48 bin dekarlık araziyi suya kavuşturacağını belirten Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) yetkilileri, projenin bölge için çok önemli olduğunu, susuz tarım yerine sulanan arazilerin olmasının tarım açısından büyük gelişim sağlayacağını, yapılan bu yatırımın kısa sürede bölge ekonomisine yansıyacağını söyledi.

48 Bin Dekarlık Alan

Yapılan proje sayesinde 48 bin dekarlık alanın suyla kavuşacağını belirten yetkililer, projenin Mardin’e ve Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine fayda sağlayacağını söyledi. Projede yüzde 60 oranında fiziki gerçekleşmenin elde edildiğini belirten yetkililer, proje kapsamında pompa istasyonunun kurulacağını ve 410 bin 153 metre uzunluğunda boru döşeneceğini, 48 bin dekarlık alanın sulamasının bu şekilde yapılacağını söyledi.

46 Bin İstihdam

Projenin bölge için çok önemli olduğunu belirten yetkililer, projenin tamamlanması ile 231 bin dekarlık arazinin suya kavuşmuş olacağını, ülke ekonomisine 91 milyon liralık bir katkı sağlanacağını söyledi. Projenin istihdam açısından da önemli olduğunu belirten yetkililer, proje kapsamında 46 bin 338 kişiye istihdam sağlanmasının beklendiğini söyledi. Yetkililer projenin 196,5 milyon liraya mâl olacağını hatırlattı.

ekonomi zirai tarım alanı tarım sulama proje
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018