Türk Dizilerini İzleyen Araplar Türkiye’ye Akın Etti!
Advert Advert Advert


Türk Dizilerini İzleyen Araplar Türkiye’ye Akın Etti!


Türk Dizilerini İzleyen Araplar Türkiye’ye Akın Etti!
Türk Dizilerini İzleyen Araplar Türkiye’ye Akın Etti! -

Turizm’de en büyük etkenlerden biri haline gelen dizi filmler yurt dışında ülkemizin tanıtılması açısından büyük önem taşıyor. Körfez ve Arap ülkelerinden gelip tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen turistleri acenteler değil yurt dışına satılan Türk dizileri ikna ediyor.

Sahip olduğu doğal güzellikler ile dünyanın her yerinden pek çok turistin ilgisini çeken ülkemiz her geçen gün Arap dünyasında daha popüler hale geliyor. Yurt dışında yayınlanan Türk dizilerinin Türkiye’nin tanıtılmasında büyük rol oynadığını belirten Arap Seyahat Acentaları ve Turizm Geliştirme Derneği (ASATDER) Başkanı Ahmet Kırk, özellikle Körfez ve Arap ülkelerinde Türkiye’ye yönelik büyük bir ilginin olduğunu, yayınlanan dizilerin bu alanda çok etkili olduğunu söyledi.  Turizm sektöründe Körfez ve Arap ülkelerinden gelen turistlerin öneminin her geçen gün artış gösterdiğini belirten Kırk, dizilerin yayınlandığı ülkelerden yoğun bir talep ile karşılaşıldığını, yurt dışına satılan Türk dizilerinin turizm sektörüne hizmet ettiğini söyledi. Genellikle romantik ve tarihi drama türündeki dizilerin rağbet gördüğünü, İstanbul ve tarihi yerlerin çekim alanı olarak kullanılmasının çok etkilediğini belirten Kırk, gelen turistlerin ilk önce İstanbul’u ve dizi oyuncularını görmek istediklerini söyledi.

Kültür ve Yapım Kalitesi Etkiliyor

Türk dizilerinin Körfez ve Arap ülkelerinde rağbet görmesinde ortak kültürün etkili olduğunu belirten Kırk, dizilerin yapım kalitesinin de bu alanda önem kazandığını, bu ülkelerdeki kişilerin hayatlarını ettikleri yaşamı Türk dizilerinde bulduklarını ve bu yüzden tatil için de Türkiye’yi tercih ettiklerini söyledi.

Günlük 600 Dolar Harcama

Bu ülkelerden gelen turistlerin konforlarına düşkün olduklarını, para harcamaktan çekinmediklerini belirten Kırk, ailecek gelen bir gurubun en az 1 hafta kaldığını ve günlük minimum 600 dolar seviyesinde para harcadıklarını, bu rakamların da ekonomiye büyük katkısı olduğunu söyledi.

ekonomi turist arap turist dizi film
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!