Advert Advert Advert


   

Volvo Radikal Bir Karar Aldı!

Volvo Radikal Bir Karar Aldı!

​Dünyaca ünlü otomobil üreticilerinden biri olan Volvo, tarihi bir karar imza attı. Volvo tarafından alınan bu radikal karara göre, 2019 yılından itibaren üretilecek olan tüm otomobillerde elektrikli motora da yer verileceği açıklandı.

Dünyaca ünlü otomobil üreticilerinden biri olan Volvo, tarihi bir karar imza attı. Volvo tarafından alınan bu radikal karara göre, 2019 yılından itibaren üretilecek olan tüm otomobillerde elektrikli motora da yer verileceği açıklandı. Bunun yanı sıra firma, 2021 yılına kadar olan süreçte piyasaya yalnızca elektrik ile çalışan 5 adet yeni model çıkaracak.

İsveçli otomobil üreticisi firma olan Volvo tarafından almış olduğu bu kritik karara yönelik yapılan açıklamalarda, söz konusu olan bu elektrikli motorun şirketin gelecekteki yapacakları işlerin en önemli parçası haline geleceği belirtiliyor.

Ayrıca Volvo’nun yapmış olduğu açıklamada, elektrikli araç gamının arasında tamamen elektrik ile çalışan modellerin yanı sıra hibrit modellerin de yer alacağını ifade ediyor.

Tüm bunların yanı sıra otomobil üretici firmaların önde gelen isimlerinden biri olan Volvo, 2019 ve 2021 yılları arasında yalnızca elektrikle çalışan 5 adet yeni model üreterek piyasaya çıkaracak. Söz konusu olan bu 5 model arasında, XC90 SUV’un tümü elektrikle çalışan bir versiyonunun da yer alması bekleniyor.

Volvo 1 Milyon Araç Satışı Gerçekleştirmeyi Hedefliyor 

Volvo şirketinin sahibi olan Håkan Samuelsson konu üzerine yapmış olduğu bir açıklamasında tüketiciler tarafından elektrikle çalışan araçlara yönelik taleplerin git gide arttığına değinerek, müşterilerin hem gelecekteki taleplerini hem de mevcut durumdaki taleplerini karşılayabilmeyi istediklerini ve buna göre yapılan çalışmalarda tüketicilerin diledikleri model elektrikli Volvo’ya sahip olabileceklerini dile getirdi.

Ayrıca Samuelsson yapmış olduğu bu açıklamasında, 2025 yılına kadar yaklaşık olarak 1 milyon elektrikli araç satışı gerçekleştirmeyi hedeflediklerini de açıkladı. 

Volvo Elektrikli Araç hibrit modeller
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!