PTT, HGS Cezaları Konusunda Araç Sahiplerini Uyardı!
Advert Advert Advert


PTT, HGS Cezaları Konusunda Araç Sahiplerini Uyardı!


PTT, HGS Cezaları Konusunda Araç Sahiplerini Uyardı!
PTT, HGS Cezaları Konusunda Araç Sahiplerini Uyardı! Çiğdem Yeniay -

Araç sahiplerine geçen yıla ait HGS cezaları gönderildi. Cezalı geçişler nedeniyle gönderilen tebligatlarda ifade edilen para cezaları 15 gün içerisinde ödenirse, idari para cezasına yüzde 25 oranında indirim uygulanacak.

Araç sahiplerine geçen yıla ait HGS cezaları gönderildi. Cezalı geçişler nedeniyle gönderilen tebligatlarda ifade edilen para cezaları 15 gün içerisinde ödenirse,  idari para cezasına yüzde 25 oranında indirim uygulanacak.

PTT Anonim Şirketi bu kapsamda araç sahiplerine, toplamda bir milyon 352 bin 264 tebligat gönderdiğini açıkladı.

Tebligatların konusu ücretli olan otoyollardan ücret ödemeden geçmek oldu. Konuyla ilgili açıklama PTT’den geldi. Geçiş ücreti ödemesi yapmadan söz konusu yollardan geçiş yapan ve cezalı konuma düşen araçlara ilgili tebligatların gönderildiği bildirildi.

Tebligatların, ücretli otoyollardan ücretsiz geçen ve 15 gün içerisinde Hızlı Geçiş Sistemi ürünü temin etmeyen veya ürününü yeterli bakiyeyi seviyesine getirmeyen araç sahiplerine gönderildiği kaydedildi. İşte bu ödemeleri yapmayan, söz konusu otoyol giriş ve çıkışlarda tespit edilen araç sahiplerine “Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun” gereğince cezai işlem uygulandı. PTT’den yapılan açıklamada söz konusu otoyolların Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olduğu da hatırlatıldı.

Bu kapsamda PTT A.Ş. söz konusu gişelerden cezalı olarak geçiş yapan araçlara ilgili tebligatı gönderdi. Gönderilen tebligat sayısı 1 milyon 352 bin 264 adeti buldu.

PTT A.Ş. açıklamasında söz konusu para cezalarının tebliğ tarihi itibariyle 15 gün içerisinde ödenmesi durumunda,  geçiş ücretinin dışında on kat idari para cezası üstünden yüzde 25’lik indirim hakkının verildiğinin altını çizdi. Ödemelerin ise PTT’nin merkez ve şubeleri bünyesine yapılabileceğini kaydetti.

İtirazlar ise HGS Çağrı Merkezine yapılabiliyor. Bunun yanında ifade edilen mail adresine ve fax numaralarına da itirazlar bildirilebiliyor. İtirazları ise Karayolları Genel Müdürlüğü inceliyor. Gerekli hallerde, ilgili düzenlemeler yapılıyor. 

hgs cezaları hızlı geçiş sistemi para cezaları ptt aş. 2016 hgs idari para cezası hızlı geçiş ceza
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!