Advert Advert Advert


   

Küresel Piyasada Fiyatlar Düşüşte! Brent Petrol, 48,25 Dolar

Küresel Piyasada Fiyatlar Düşüşte! Brent Petrol, 48,25 Dolar

Brent petrol güne 48 dolar 23 cent seviyesinden başladı. Haftaya hızlı bir giriş yapmasına rağmen aynı seviyede ilerleyemeyen Brent petrolün varil fiyatı dünü yüzde 4,2’lik kayıpla kapattı. Batı Teksas türü ham petrolde değer kaybı yaşadı!

Brent petrol güne 48 dolar 23 cent seviyesinden başladı. Haftaya hızlı bir giriş yapmasına rağmen aynı seviyede ilerleyemeyen Brent petrolün varil fiyatı dünü yüzde 4,2’lik kayıpla kapattı.

Brent Petrol’deki Hareketlilik Sürüyor

Küresel petrol piyasasında yaşanan gelişmeler petrol fiyatlarının aşağı yönlü hareket etmesine neden oldu. Arzın fazla, talebin düşük olması nedeniyle fiyatlar 50 doların altına kadar düştü. Brent petrol dünkü açılışı 49,65 dolar olarak yaptı. Varil fiyatı günün ilerleyen saatlerinde 49,79 dolara kadar yükseldi.

Güne 48,25 Dolardan Başladı

Brent petrolün varil fiyatı bu güne ise 48,25 dolar seviyesinden başlangıç yaptı. Saatler 9’u gösterdiğinde varil fiyatın yüzde 0,04’lük oranda kayıp yaşadığı gözlemlendi. Bu saatlerde Brent petrolün varil fiyatı 48 dolar 23 cent olarak kaydedildi. Batı Teksas türündeki ham petrolün varil fiyatı ise 45 dolar 59 cent civarında seyretti.

Yüzde 4,2’lik Değer Kaybı Yaşadı

Dünkü fiyatlar incelendiğinde küresel piyasalarda fiyatlar yüzde 4’ten fazla kayıp yaşadı. Brent petrolün kaybı yüzde 4,2’yi buldu.

Batı Teksas türündeki ham petrol varil fiyatının yaşadığı kayıp ise yüzde 4,9 olarak ölçüldü. Bu kayıp Batı Teksas türü petrolde 44 dolar 83 centin görülmesine neden oldu. Gün içerisindeki gelişmeler Batı Teksas ham petrol varil fiyatının günü 47 dolar 13 cent seviyesinden kapatmasını sağladı.

Küresel petrol piyasasını analiz eden uzmanların görüşü yatırımcının beklentisinin düşük olduğu yönünde oldu. Uzmanlar, Brent petrolün 48,29-48,44 dolar aralığında direnç göstereceğini ifade etti. Destek bölgesininse 47,99-48,14 dolar aralığında olacağını kaydetti.

OPEC ve Rusya petrol üretimde uygulanan kısıtlamanın Mart ayı sonuna kadar devam etmesi noktasında anlaşmıştı. 

brent petrol batı teksas brent petrol varil fiyatı batı teksas türü ham petrol petrol varil fiyatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!