ABD’de İşsizlik Maaşı Talebi Şaşırttı!
Advert Advert Advert


ABD’de İşsizlik Maaşı Talebi Şaşırttı!


ABD’de İşsizlik Maaşı Talebi Şaşırttı!
ABD’de İşsizlik Maaşı Talebi Şaşırttı! -

ABD’de işsizlik maaşına gelen talep yetkilileri şaşırttı. İşsizlik maaşına talebin beklentilerin üzerinde olduğunu belirten yetkililer, beklentilerinin 243 bin seviyesinde olduğunu ancak başvuru rakamının 248 bine ulaştığını açıkladı.

İşsizliğin son dönemde çok yüksek seviyelere çıktığı ülkemizde, işten ayrılan vatandaşlar için kısa bir süreliğine de olsa kurtarıcı hükmünde olan işsizlik maaşı oldukça büyük önem taşıyor. ABD’de de yaşanan işsizlik sorunu her geçen gün farklı seviyelere gelmeye devam ediyor. Teknolojinin her geçen gelişmesi ve çalışma şartlarının da farklılaşması ile iş ve işçi uyumunu yakalamak son derece zor bir olay haline geldi. Yaşanan bu uyumsuzluk sonrasında işsiz kalan vatandaşlar ülkelerin işsizlik seviyelerinin yükselmesine neden oluyor. ABD’de işsizlik maaşına yapılan başvuru sonrasında açıklama yapana yetkililer başvuru rakamlarının kendilerini şaşırttığını söyledi. ABD Çalışma Bakanlığı verilerinden alınan bilgilere göre işsizlik maaşı başvuruları piyasa beklentisi 243 bin seviyesindeyken, 1 Temmuz tarihi itibari ile sona eren haftada ilk kez işsizlik maaşına başvuranların sayısında 4 bin kişilik artış yaşandı ve maaş başvurusu 248 bin seviyelerine ulaştı.

Piyasa Beklentisinin Üzerinde

Bakanlık verilerinden edinilen bilgiye göre son 4 haftalık süreçte işsizlik maaşı başvuruları geçen hafta itibari ile 750 kişi artış gösterdi ve 243 bine ulaştı. Yetkililerin verdiği bilgiye göre süregelen işsizlik başvuru rakamları ise 11 bin kişi arttı ve 1 milyon 956 bin rakamına ulaştı. Bu alanda piyasa beklentisi ise 1 milyon 940 bin seviyesindeydi.

Gözler Resmi İstihdamda

İşsizlik maaşı başvurularının genellikle 230 ila 250 bin arasında değişmesinin ülkenin tam istihdama yaklaşan iş gücü piyasası ile uyumlu olduğunu gösterdiğini belirten analisteler, gözlerin ABD’de yarın açıklanacak resmi istihdam oranlarına odaklandığını söyledi.

ekonomi ABD istihdam işsizlik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018