İranlı Zenginler Eğlenceye Doymadı!
Advert Advert Advert


İranlı Zenginler Eğlenceye Doymadı!


İranlı Zenginler Eğlenceye Doymadı!
İranlı Zenginler Eğlenceye Doymadı! -

Turizm cennetlerinden biri olan Kuşadası’nda düzenlenen İran gecesi renkli görüntüler ile tamamlandı. İranlı zenginler gece boyunca eğlenerek sınır tanımadılar.

Geçtiğimiz son 2 yıldır kötü bir sezon geçiren turizm sektörü 2017 yılında geçen yılların sıkıntısını geride bırakmak için yoğun çaba sarf ediyor. 2015 yılında Rusya ile başlayan uçak krizi sonrasında turizmde çok büyük etkisi olan Rus turistlerin Türkiye’yi tercih etmemesi ile büyük sıkıntılar yaşayan turizm sektörü, bu yıl yetkililer de araya girmesi ve turizm alanında yeniliklerin yapılması ile bir nebze olsun rahatlamaya başladı. Sektörün bu yıl daha iyi bir sezon geçirdiğini hem yurt içi hem de yurt dışı turist sayısında artış yaşandığını belirten yetkililer, bu yıl geçen yılların açtığı yaraların sarıldığını hem Rusya ve Ukrayna’dan hem de Arap ve Körfez ülkelerinden Türkiye’ye yoğun talep olduğunu söyledi. Turizm denilince Antalya, Bodrum gibi illerden sonra akla gelen yerlerden biri olan Kuşadası’da son günlerde gelen İranlı turistler sayesinde hareketli günler geçiriyor. Özellikle körfez ülkelerinden ve Arap ülkelerinden gelen turistlerin hem Türkiye'nin sahip olduğu deniz ve güneş imkânlarından yararlanmak istediklerini hem de ülkelerinde yaşamadıkları eğlenceyi burada bulduklarını belirten yetkililer, turistler sayesinde esnafın kazancının arttığını söyledi.

İran Gecesi Düzenlendi

Kuşadası’n İran’dan gelen turistlerde yoğunluk olduğunu belirten yetkililer, bir otelde düzenlenen İranlılar gecesine yaklaşık olarak 500 turistin katıldığını, gelen turistlerin çoğunluğunun Tahran ve Tebriz’den olduğunu söyledi.

Eğlencede Sınır Tanımadılar

Düzenlenen gecede eğlencenin sabah saatlerine kadar sürdüğünü belirten yetkililer, özellikle Körfez ve Arap ülkelerinden gelen turistler için sunulan eğlence imkanlarının önemli olduğunu, verilen hizmetin turizm alanında önemli etkileri olduğunu söyledi.

turist iranlı turist ekonomi kuşadası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!