Advert Advert Advert


   

Tunceli Doğalgazla Buluşuyor!

Tunceli Doğalgazla Buluşuyor!

Tunceli’nin doğalgazla buluşması için gerekli adımlar atılıyor. Şehrin doğalgaza kavuşması için Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili arasında gereken protokol imzalandı.

Ülkenin tamamının doğalgaz ile buluşması için her geçen gün yeni adımlar atılmaya devam ediyor. Doğu illerinde son dönemlerde yapılan doğalgaz seferberliğine Tunceli’de eklendi. Önümüzdeki yıl Tunceli’nin doğalgaza kavuşmasını sağlamak için yüklenici firma ile Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel arasında protokol imzalandı. İmza töreninde yaptığı konuşma ile konu hakkında detaylı bilgi veren Vali Sonel, imzalanan protokolün Tunceli açısından çok önemli olduğunu, protokol imzalanması ile Tunceli’ye doğalgaz gelmesine bir adım daha yaklaşıldığını, kentin doğalgaza kavuşması için yüklenici firmanın yaklaşık olarak 5 milyon dolar seviyesinde yatırım yapacağını açıkladı. Şehrin gelecek yıldan itibaren doğalgaza kavuşacağını belirten Sonel, 2018 yılının kış ayında Tunceli’nin doğalgaz ile ısınmasının sağlanacağını söyledi. Tunceli’de doğalgaz çalışmalarının başlatılması için belirli mahallelerin pilot bölge olarak seçildiğini belirten Sonel, çalışmalar sonucunda 15 bin aboneye ulaşılacağını söyledi.

Alt Yapı Çalışmaları Başlayacak

İmzalanan protokol ile Tunceli’nin doğalgaza kavuşması için alt yapı çalışmalarının başlatılacağını belirten Sonel, doğalgaz dağıtım çalışmaları esnasında sokaklarda oluşacak sıkıntıların en kısa sürede çözüleceğini, bu konuda belediyenin üzerine düşen görevi yerine getireceğini söyledi.

5 Milyon Dolar Yatırım

İmzalanan protokol sonrasında açıklamada bulunan yüklenici firma yetkilisi Yunus Keskin, firmanın Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) tarafından düzenlenen ihaleyi 2016 yılının aralık ayında kazandıklarını, Tunceli’de doğalgaz dağıtım lisansını ise 11 Mayıs 2017 tarihinde aldıklarını söyledi. Bu yıl sonbahar itibari ile Tunceli’de çalışmaların başlatılacağını belirten Keskin, 8 yılda toplamda 5 milyon dolar yatırım yapılacağını söyledi.

ekonomi doğalgaz tunceli ihale
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!