İhracata Destekte E – İmza Dönemi Başlıyor!
Advert Advert Advert


İhracata Destekte E – İmza Dönemi Başlıyor!


İhracata Destekte E – İmza Dönemi Başlıyor!
İhracata Destekte E – İmza Dönemi Başlıyor! -

İhracata destek ödemeleri hakkında yeni bir döneme geçiliyor. Yeni uygulama ile ihracata destek ödemesine ilişkin belgeler e imza uygulaması çerçevesinde yüklendiği taktirde orijinal evrakların ilgili yerlere ibrazına gerek kalmayacak.

2017 yılının başından itibaren yapılan çalışmalar ile birlikte ihracat alanında olumlu gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İlgili birimler tarafından yapılan açıklamalara göre özellikle doğu illerinden yapılan ihracat rakamları her geçen gün artış gösteriyor. Rusya ile gelişen ticari ilişkiler sayesinde ihraçta rakamlarında büyük iyileşme yaşandığını, ihracattaki bu gelişmenin hem üretici için hem ihracatçı için hem de ülke ekonomisi için çok önemli olduğunu belirten yetkililer, ihracata destek ödemeleri hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. İhracata destek ödemelerin ihracatçılar açısından çok önemli olduğunu ve bu konu hakkında yürütülen prosedürlerin zaman alıyor olmasının işlemlerin aksamasına neden olabildiğini belirten yetkililer, yeni uygulama sayesinde ihracat alanında büyük kolaylık sağlanacağını açıkladı.

Belge İbrazına Gerek Kalmayacak

İhracat destek ödemeleri hakkında yeni bir uygulamaya geçildiğini belirten yetkililer, destek ödemesine ilişkin belgelerin elektronik ortamlarda firmalar tarafından e – imza uygulaması çerçevesinde yüklenmesinin yeni bir kolaylık sağlayacağını, e imza ile yüklenen belgelerin orijinal evraklarının başvuru yapılan kurum ve kuruluşlara ibrazına gerek kalmadığını söyledi.

Resmî Gazetede Yayımlandı

İhracata destek ödemeleri ile ilgili konunun Ekonomi Bakanlığı’nın "İhracata Yönelik Devlet Yardımları Kapsamında Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonundan Yapılan Ödemelere İli̇şki̇n Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" olarak resmî gazetede yayımlandığını belirten yetkililer, firmalar tarafından eksiksiz bir şekilde yüklenen belgelerin muhafaza yükümlülüğünün 10 yıl boyunca firma yetkililerine ait olduğunu açıkladı.

ihracat ekonomi ihracata destek ödemesi e imza
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı