Özhaseki: Kentsel Dönüşüm İstihdamı Artıracak!
Advert Advert Advert


Özhaseki: Kentsel Dönüşüm İstihdamı Artıracak!


Özhaseki: Kentsel Dönüşüm İstihdamı Artıracak!
Özhaseki: Kentsel Dönüşüm İstihdamı Artıracak! -

Bakan Özhaseki kentsel dönüşümün istihdam alanındaki etkisi hakkında açıklamada bulundu. Özhaseki kentsel dönüşümün istihdam üzerindeki yüzde 7 – 8 oranındaki etkisinin yüzde 15 seviyelerine çıkacağını söyledi.

Ülke genelinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’de her yıl 500 bin konutun yenilenmesinin gerçekleşeceğini ve böylelikle 45 -50 milyar doların iç piyasaya döneceğini ve iç piyasada hareketlenme yaşanacağını söyledi. İnşaat sektörünün yan kolları ile çok büyük bir alanı etkilediğini belirten Özhaseki, kentsel dönüşüm sayesinde en az 250 sektörde hareketlilik yaşanmasını beklediklerini, yaşanan bu hareketliliğin istihdama da büyük etkisi olacağını söyledi. Kentsel dönüşümün istihdama etkisinin yüzde 7 – 8 civarında olduğunu ancak bu rakamın yüzde 15 seviyelerine çıkacağını belirten Özhaseki, bu sektörde yer alan herkese yeni iş kapıları açılacağını söyledi. Türkiye’de kentsel dönüşümün bir gereklilik olduğunu ve bu alandaki işlemlerin olabildiğince kısa sürede yapılabilmesi için yeni tedbir ve kanunları hazırladıklarını belirten Özhaseki, Binali Yıldırım tarafından çalışmaların hızlandırılması için talimat verildiğini, en kısa sürede her yıl en az 500 bin konutun yenilenmesi için uygun ortamın sağlanacağını söyledi.

Piyasayı Hareketlendirir

İnşaat sektörünün geniş yan dallar ile çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlatan Özhaseki, her yıl 500 bin konutun yenilenmesi ile iç piyasada büyük hareketlilik sağlanacağını, 250 sektörün canlanacağını, istihdamda artış yaşanacağını söyledi.

İstanbul’da İşlemler Hızlanmalı

Türkiye genelinde gerekli görülen tüm illerde kentsel dönüşüm çalışmalarının yürütüldüğünü belirten Özhaseki, İstanbul’un bu alanda önemli bir konumda olduğunu, depreme hazırlıklı olunması gerektiğini ve bu yüzden kentsel dönüşüm projelerinin İstanbul’da hızlı bir şekilde ilerletilmesi gerektiğini söyledi.

emlak ekonomi kentsel dönüşüm istihdam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yatırıma Teşvik Dopingi
Yatırıma Teşvik Dopingi
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!