Akbank, 2016’da Ödüle Doymadı!
Advert Advert Advert

Akbank, 2016’da Ödüle Doymadı!


Akbank, 2016’da Ödüle Doymadı!
Akbank, 2016’da Ödüle Doymadı! Pınar Çürük -

2016 yılı içerisinde farklı uluslararası ödülleri evine götüren Akbank, son olarak the Banker tarafından “Türkiye’nin en iyi bankası” seçilerek, beşinci ödülünü de evine götürdü.

Avantajlı faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri ile müşterilerinin her aşamada yanında olduğunu tekrar tekrar gösteren Akbank, sunduğu hizmet politikası sayesinde 2016 yılını beş farklı uluslararası ödülle kapatmaya hazırlanıyor.

Uluslararası bankacılık camiasında büyük bir öneme sahip olan ve “bankacılığın oscarı” benzetmesi ile prestijine vurgu yapılan “Bank of the Year Awards” (Yılın Bankası Ödülleri) bu yıl da sahiplerini buldu.

Farklı finans yayınları tarafından her yıl düzenlenen organizasyonlarda 2016’da dört farklı ödül alan Akbank, The Banker tarafından verilen beşinci ödül ile büyük bir başarıya imza attı. Euromoney, Global Finance, EMEA Finance ve World Finance yayınlarından aldığı “Türkiye’nin En İyi Bankası” ödülünü, The Banker’dan da alarak büyük bir başarıya imza attı.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, son yıllarda izledikleri doğru stratijik planlar ile piyasadaki konumlarını pekiştirdiklerini son 5 yıl içerisinde 500 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyledi.

Güçlü sermayesi, tutarlı yönetim anlayışı, verimliliği ve kalitesi sayesinde piyasadaki en etkin bankalardan birisi olduklarını dile getiren Binbaşgil, son dokuz ay içerisinde yurt dışından Türkiye’ye sağladıkları finansmanın 5,8 milyar dolara yükselttiklerini de ekledi.

Akbank olarak elde ettikleri başarıların hem Türkiye hem de yurt dışı tarafından taktir toplamasından oldukça memnun olan Binbaşgil, Akbank Direkt Mobil’in aldığı “Dünya’nın En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması” ödülünü de hatırlattı.

2016 yılı boyunca 90 milyon işleme ulaşan Akbank Direkt Mobil uygulaması, geliştirme alt yapısının programcılara online olarak açılmasıyla, yine The Banker tarafından verilen API ödüllerinden “Yılın Teknoloji Projesi” ödülünü evine götürdü.

Akbank’ın bu yıl içerisinde Euromoney’den aldığı “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Bankası” ödülü, tarihte ilk defa bir Türk bankasına verildi.

 

 

akbank akbank ödül en iyi banka orta ve doğu avrupa'nın en iyi bankası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!