Advert Advert Advert


   

Son Dakika: 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Başlıyor!

Son Dakika: 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Başlıyor!

Uzun zamandır beklenen haber sonunda geldi. Sözleşmeli öğretmen alımı için tarihler açıklandı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için başvurular 10 – 17 Temmuz arası yapılacak.

Öğretmen adaylarının uzun süredir beklediği müjdeli haber sonunda geldi. Her geçen gün artan işsizlik oranına dur demek isteyen yetkililer 2017 yılı içerisinde işe alımların artacağını ve işsizlik oranlarında düşüş yaşanacağı konusunda açıklama yapmıştı. Geçtiğimiz yıl yaşanan darbe girişimi sonrasında kamu ve özel sektörde yaşanan işten çıkarmalar sonrasında hem işsizlik oranlarında büyük artış yaşanmış hem de bazı kurumlarda personel eksikliği yüzünden işlerin aksaması problemi yaşanmıştı. Konu hakkında harekete geçen yetkililer bu sorunu çözmek için öğretmen adaylarını sevindiren bir bilgi paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile ülke genelinde başlatılan milli istihdam seferberliği sonrasında harekete geçen özel sektör ve kamu kurum ve kuruluşları bu konuda haber bekleyen binlerce insana istihdam kapısı açtı.  Öğretmen adaylarının da uzun süredir merakla ve heyecanla beklediği konu hakkında açıklama yapan yetkililer sözleşmeli öğretmenlik için başvuru tarihini açıkladı.

Başvurular Başladı

Sözleşmeli öğretmen alımı konusunda açıklama yapan yetkililer, aday öğretmenlerin başvuru sürecinin başladığını bildirdi. Sözleşmeli öğretmen olmak isteyen adayların 10 Temmuz 2017 tarihi ile 17 Temmuz 2017 tarihileri arasında başvuruda bulunabileceğini belirten yetkililer, aday öğretmenlerin internet sitesi üzerinden süreci takip etmesi gerektiğini belirtti.

Atamalar Temmuz’da

Sözleşmeli öğretmen olmak için başvuru tarihlerini açıklayan yetkililer, 17 Temmuz 2017 tarihinde bitecek olan başvuru tarihinden sonra 19 Temmuz 2017 tarihinde sözleşmeli öğretmen atamalarının yapılacağını söyledi.

personel alımı öğretmen ekonomi başvuru
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!